mate-media 1.25.0 - en to pa translation catalogue (58 entries)

en: Sound
pa: ਸਾਊਂਡ

en: Change sound volume and sound events
pa: ਸਾਊਂਡ ਵਾਲੀਅਮ ਅਤੇ ਸਾਊਂਡ ਈਵੈਂਟ ਬਦਲੋ

en: Volume Control
pa: ਆਵਾਜ਼ ਕੰਟਰੋਲ

en: Show desktop volume control
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਵਾਲੀਅਮ ਕੰਟਰੋਲ ਵੇਖੋ

en: Waiting for sound system to respond
pa: ਸਾਊਂਡ ਸਿਸਟਮ ਦੇ ਜਵਾਬ ਦੀ ਉਡੀਕ ਜਾਰੀ

en: Startup page
pa: ਸ਼ੁਰੂਆਤੀ ਪੇਜ਼

en: Version of this application
pa: ਇਹ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਦਾ ਵਰਜਨ

en:  — MATE Volume Control
pa: — ਗਨੋਮ ਵਾਲੀਅਮ ਕੰਟਰੋਲ

en: _Sound Preferences
pa: ਸਾਊਂਡ ਪਸੰਦ(_S)

en: Input
pa: ਇੰਪੁੱਟ

en: Output
pa: ਆਉਟਪੁੱਟ

[ctx: balance]
en: Left
pa: ਖੱਬਾ

[ctx: balance]
en: Right
pa: ਸੱਜਾ

[ctx: balance]
en: Rear
pa: ਪਿੱਛੇ

[ctx: balance]
en: Front
pa: ਅੱਗੇ

[ctx: balance]
en: Minimum
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ

[ctx: balance]
en: Maximum
pa: ਵੱਧੋ-ਵੱਧ

en: _Balance:
pa: ਸੰਤੁਲਨ(_B):

en: _Fade:
pa: ਫੇਡ(_F):

en: _Subwoofer:
pa: ਸਬਵੂਫ਼ਰ(_S):

[ctx: volume]
en: Unamplified
pa: ਬਿਨਾਂ-ਐਪਲੀਫਾਈ

[ctx: volume]
en: 100%
pa: ੧੦੦%

en: Mute
pa: ਚੁੱਪ

en: _Profile:
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ(_P):

en: Co_nnector:
pa: ਕੁਨੈਕਟਰ(_n):

en: Disabled
pa: ਆਯੋਗ

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Speaker Testing for %s
pa: %s ਲਈ ਸਪੀਕਰ ਟੈਸਟਿੰਗ

en: Test Speakers
pa: ਸਪੀਕਰ ਟੈਸਟ ਕਰੋ

en: Sound Effects
pa: ਸਾਊਂਡ ਪਰਭਾਵ

en: _Alert volume:
pa: ਚੇਤਾਵਨੀ ਵਾਲੀਅਮ(_A):

en: _Output volume:
pa: ਆਉਟਪੁੱਟ ਵਾਲੀਅਮ(_O):

en: Hardware
pa: ਜੰਤਰ

en: C_hoose a device to configure:
pa: ਸੰਰਚਨਾ ਲਈ ਇੱਕ ਜੰਤਰ ਚੁਣੋ(_h):

en: Settings for the selected device:
pa: ਚੁਣੇ ਜੰਤਰ ਲਈ ਸੈਟਿੰਗ:

en: _Input volume:
pa: ਇੰਪੁੱਟ ਵਾਲੀਅਮ(_I):

en: Input level:
pa: ਇੰਪੁੱਟ ਲੈਵਲ:

en: C_hoose a device for sound input:
pa: ਸਾਊਂਡ ਇੰਪੁੱਟ ਲਈ ਇੱਕ ਜੰਤਰ ਚੁਣੋ(_h):

en: C_hoose a device for sound output:
pa: ਸਾਊਂਡ ਆਉਟਪੁੱਟ ਲਈ ਇੱਕ ਜੰਤਰ ਚੁਣੋ(_h):

en: Applications
pa: ਕਾਰਜ

en: No application is currently playing or recording audio.
pa: ਕੋਈ ਵੀ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਇਸ ਸਮੇਂ ਆਡੀਓ ਚਲਾ ਜਾਂ ਰਿਕਾਰਡ ਨਹੀਂ ਕਰ ਰਹੀ ਹੈ।

en: Sound Preferences
pa: ਸਾਊਂਡ ਪਸੰਦ

en: No sounds
pa: ਸਾਊਂਡ ਨਹੀਂ

en: Built-in
pa: ਬਿਲਟ-ਇਨ

en: Custom
pa: ਕਸਟਮ

en: Testing event sound
pa: ਟੈਸਟਿੰਗ ਈਵੈਂਟ ਸਾਊਂਡ

en: Default
pa: ਮੂਲ

en: From theme
pa: ਥੀਮ ਤੋਂ

en: Type
pa: ਟਾਈਪ

en: Sound _theme:
pa: ਸਾਊਂਡ ਥੀਮ(_t):

en: C_hoose an alert sound:
pa: ਇੱਕ ਚੇਤਾਵਨੀ ਸਾਊਂਡ ਚੁਣੋ(_h):

en: Enable _window and button sounds
pa: ਵਿੰਡੋ ਅਤੇ ਬਟਨ ਸਾਊਂਡ ਚਾਲੂ(_w)

en: Stop
pa: ਰੋਕੋ

en: Test
pa: ਟੈਸਟ

en: Microphone Volume
pa: ਮਾਈਕਰੋਫੋਨ ਵਾਲੀਅਮ

en: Sound Output Volume
pa: ਸਾਊਂਡ ਆਉਟਪੁੱਟ ਵਾਲੀਅਮ

en: Failed to start Sound Preferences: %s
pa: ਸਾਊਂਡ ਪਸੰਦ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ: %s

en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ
