MATE Desktop Environment - en to ast translation catalogue (103 entries)

en: Menu
ast: Menú

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
ast: Nun pudo cargase'l complementu:

en: Couldn't initialize plugin
ast: Nun pudo anicializase'l complementu

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Edit menu
ast: Editar menú

en: Reload plugins
ast: Recargar complementos

en: About
ast: Tocante a

note: i18n
en: Menu preferences
ast: Preferencies del menú

en: Always start with favorites pane
ast: Aniciar siempre col panel de favoritos

en: Show button icon
ast: Amosar iconu de botón

en: Show recent documents plugin
ast: Amosar complementu de documentos recientes

en: Show applications plugin
ast: Amosar complementu d'aplicaciones

en: Show system plugin
ast: Amosar complementu de sistema

en: Show places plugin
ast: Amosar complementu de llugares

en: Show application comments
ast: Amosar comentarios d'aplicaciones

en: Show category icons
ast: Amosar iconos de categoríes

en: Hover
ast: Posar punteru

en: Remember the last category or search
ast: Recordar la cabera categoría o gueta

en: Swap name and generic name
ast: Intercambiar nome y nome xenéricu

en: Border width:
ast: Anchor de berbesu:

en: Button text:
ast: Testu de botón:

en: Options
ast: Opciones

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Favorites
ast: Favoritos

en: Main button
ast: Botón principal

en: Plugins
ast: Complementos

en: Always show search suggestions
ast: Amosar siempre suxerencies de gueta

en: Search Engines:
ast: Guetadores:

en: Dictionary
ast: Diccionariu

en: Computer
ast: Equipu

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
ast: Númberu de columnes:

en: Icon size:
ast: Tamañu d'iconu:

en: Hover delay (ms):
ast: Retardu al posar punteru del mur (ms):

en: Search command:
ast: Orde de gueta:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
ast: Llugares

en: Allow Scrollbar
ast: Permitir barra de desplazamientu

en: Show GTK+ Bookmarks
ast: Amosar marcadores GTK+

en: Height:
ast: Altor:

en: Toggle Default Places:
ast: Conmutar llugares predeterminaos:

en: Home Folder
ast: Carpeta Home

en: Network
ast: Rede

en: Desktop
ast: Escritoriu

en: Trash
ast: Papelera

en: Custom Places:
ast: Llugares personalizaos:

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
ast: Sistema

en: Toggle Default Items:
ast: Conmutar elementos predeterminaos

en: Package Manager
ast: Xestor de paquetes

en: Control Center
ast: Centru de control

en: Lock Screen
ast: Candar pantalla

en: Log Out
ast: Finar sesión

en: Quit
ast: Colar

en: Edit Place
ast: Editar llugar

en: New Place
ast: Llugar nuevu

en: Select a folder
ast: Seleicione una carpeta

en: Keyboard shortcut:
ast: Atayu de tecláu

en: Images
ast: Imáxenes

en: Name
ast: Nome

en: Path
ast: Ruta

en: Name:
ast: Nome:

en: Path:
ast: Ruta:

note: i18n
en: Search:
ast: Guetar:

en: All applications
ast: Toles aplicaciones

en: Search DuckDuckGo for %s
ast: Guetar «%s» con DuckDuckGo

en: Search Google for %s
ast: Guetar «%s» con Google

en: Search Wikipedia for %s
ast: Guetar «%s» en Wikipedia

en: Lookup %s in Dictionary
ast: Guetar «%s» nel diccionariu

en: Search Computer for %s
ast: Guetar «%s» nel equipu

note: i18n
en: Add to desktop
ast: Amestar al escritoriu

en: Add to panel
ast: Amestar al panel

en: Insert space
ast: Inxertar espaciu

en: Insert separator
ast: Inxertar separtador

en: Launch
ast: Aniciar

en: Remove from favorites
ast: Quitar de favoritos

en: Edit properties
ast: Editar propiedaes

note: i18n
en: Remove
ast: Desaniciar

en: Show in my favorites
ast: Amosar nos mios favoritos

en: Delete from menu
ast: Desaniciar del menú

en: Search DuckDuckGo
ast: Guetar con DuckDuckGo

en: Search Google
ast: Guetar con Google

en: Search Wikipedia
ast: Guetar en Wikipedia

en: Lookup Dictionary
ast: Guetar en diccionariu

en: Search Computer
ast: Guetar nel equipu

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
ast: Nun pudieron atopase los favoritos. Comprueba que tengas accesu a ~/.config/mate-menu

en: All
ast: Too

en: Show all applications
ast: Amosar toles aplicaciones

en: Install, remove and upgrade software packages
ast: Instalar, desinstalar y anovar paquetes de software

en: Configure your system
ast: Configurar el sistema

en: Use the command line
ast: Usar llinia de comandos

en: Requires password to unlock
ast: Precísase una contraseña pa desbloquiar

en: Logout
ast: Desconeutase

en: Log out or switch user
ast: Finar sesión o camudar d'usuariu

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
ast: Apagar, reaniciar, suspender o ivernar

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ast: Desamina tolos discos remotos y carpetes accesibles dende esti equipu

en: Open your personal folder
ast: Abrir la carpeta personal

en: Browse bookmarked and local network locations
ast: Desaminar los llugares llocales y remotos conseñaos

en: Browse items placed on the desktop
ast: Desaminar elementos allugaos nel escritoriu

en: Browse deleted files
ast: Desaniciar ficheros desaniciaos

en: Empty trash
ast: Vaciar la papelera

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
ast: Documentos de recién

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
ast: Calca p'afitar una tecla aceleradora nueva p'abrir y zarrar el menú

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
ast: Calca Escape o calca otra vegada pa encaboxar la operación.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
ast: Calca Retrocesu pa quitar l'asignación de tecles esistente.

en: Pick an accelerator
ast: Esbilla un acelerador
