MATE Desktop Environment - en to be translation catalogue (101 entries)

en: Menu
be: Меню

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
be: Не выйшла загрузіць плагін:

en: Couldn't initialize plugin
be: Немагчыма ініцыялізаваць плагін

en: Preferences
be: Настáўленні

en: Edit menu
be: Рэдагаваць меню

en: Reload plugins
be: Перазагрузіць плагіны

en: About
be: Пра праграму

note: i18n
en: Menu preferences
be: Настáўленні меню

en: Always start with favorites pane
be: Заўсёды пачынаць з Абранага

en: Show button icon
be: Паказваць значок на кнопцы

en: Show recent documents plugin
be: Плагін Ранейшыя дакументы

en: Show applications plugin
be: Плагін Праграмы

en: Show system plugin
be: Плагін Сістэмныя сродкі

en: Show places plugin
be: Плагін Месцы

en: Show application comments
be: Паказваць апісанні праграм

en: Show category icons
be: Паказваць значкі катэгорый

en: Hover
be: Раскрываць пры навядзенні

en: Remember the last category or search
be: Памятаць апошнюю катэгорыю ці пошук

en: Swap name and generic name
be: Памяняць месцамі назву і апісанне

en: Border width:
be: Шырыня мяжы:

en: pixels
be: пікселяў

en: Button text:
be: Тэкст кнопкі:

en: Options
be: Параметры

en: Applications
be: Праграмы

en: Favorites
be: Абранае

en: Main button
be: Галоўная кнопка

en: Plugins
be: Плагіны

en: Dictionary
be: Слоўнік

en: Computer
be: Камп'ютар

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
be: Колькасць слупкоў:

en: Icon size:
be: Памер значкоў:

en: Hover delay (ms):
be: Затрымка пры навядзенні (мс):

en: Search command:
be: Загад пошуку:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
be: Месцы

en: Allow Scrollbar
be: Дазволіць пракрутку

en: Height:
be: Вышыня:

en: Toggle Default Places:
be: Паказваць месцы:

en: Home Folder
be: Хатні каталог

en: Network
be: Сетка

en: Desktop
be: Стол

en: Trash
be: Сметніца

en: Custom Places:
be: Адмысловыя месцы:

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
be: Сістэма

en: Toggle Default Items:
be: Паказваць элементы:

en: Package Manager
be: Кіраўнік пакункаў

en: Control Center
be: Цэнтр кіравання

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: Lock Screen
be: Замкнуць экран

en: Log Out
be: Скончыць сеанс

en: Quit
be: Адключыць...

en: Edit Place
be: Рэдагаваць месца

en: New Place
be: Новае месца

en: Select a folder
be: Выбраць каталог

en: Keyboard shortcut:
be: Клавіятурны скарот:

en: Images
be: Выявы

en: Name
be: Назва

en: Path
be: Шлях

en: Name:
be: Назва:

en: Path:
be: Шлях:

note: i18n
en: Search:
be: Пошук:

en: All applications
be: Усе праграмы

en: Search Google for %s
be: Шукаць %s у Google

en: Search Wikipedia for %s
be: Шукаць %s у Вікіпедыі

en: Lookup %s in Dictionary
be: Шукаць %s у Слоўніку

en: Search Computer for %s
be: Шукаць %s на камп'ютары

note: i18n
en: Add to desktop
be: Дадаць на стол

en: Add to panel
be: Дадаць на панэль

en: Insert space
be: Уставіць прагал

en: Insert separator
be: Уставіць межнік

en: Launch
be: Выканаць

en: Remove from favorites
be: Выдаліць з абранага

en: Edit properties
be: Змяніць уласцівасці

note: i18n
en: Remove
be: Выдаліць

en: Show in my favorites
be: Паказваць у абраным

en: Delete from menu
be: Выдаліць з меню

en: Search Google
be: Шукаць у Google

en: Search Wikipedia
be: Шукаць у Вікіпедыі

en: Lookup Dictionary
be: Шукаць у Слоўніку

en: Search Computer
be: Шукаць на камп'ютары

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
be: Не выйшла захаваць абранае. Праверце, ці вы маеце дазвол на запісванне ў ~/.config/mate-menu

en: All
be: Усе

en: Show all applications
be: Паказваць усе праграмы

en: Install, remove and upgrade software packages
be: Усталёўванне, выдаленне і абнаўленне праграмных пакункаў

en: Configure your system
be: Наставіць сістэму

en: Use the command line
be: Адкрыць загадны радок

en: Requires password to unlock
be: Трэба будзе ўвесці пароль для разблакавання

en: Logout
be: Скончыць сеанс...

en: Log out or switch user
be: Скончыць сеанс ці пераключыць карыстальніка

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
be: Адключэнне, перазапуск, прыпыненне ці ўсыпленне

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
be: Аглядаць усе лакальныя і адлеглыя дыскі і каталогі

en: Open your personal folder
be: Адкрыць ваш асабісты каталог

en: Browse bookmarked and local network locations
be: Аглядаць закладкі і сеткавыя каталогі

en: Browse items placed on the desktop
be: Аглядаць змесціва стала

en: Browse deleted files
be: Аглядаць выдаленыя файлы

en: Empty trash
be: Спустошыць сметніцу

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
be: Ранейшыя дакументы

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
be: Пстрыкніце, каб задаць новы скарот для адкрывання і закрывання меню.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
be: Націсніце Esc ці пстрыкніце зноў, каб скасаваць аперацыю.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
be: Націсніце backspace, каб скасаваць існы скарот.

en: Pick an accelerator
be: Націсніце клавішы

en: <not set>
be: <не зададзена>
