MATE Desktop Environment - en to bg translation catalogue (107 entries)

en: Menu
bg: Меню

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
bg: Приставката не бе заредена:

en: Couldn't initialize plugin
bg: Приставката не бе инициализирана

en: Preferences
bg: Настройки

en: Edit menu
bg: Редактиране на менюто

en: Reload plugins
bg: Презареждане на приставките

en: About
bg: Относно

note: i18n
en: Menu preferences
bg: Настройки на менюто

en: Always start with favorites pane
bg: Винаги да се започва с любимия плот

en: Show button icon
bg: Показване на иконката на бутона

en: Show recent documents plugin
bg: Показване на приставката за скорошни документи

en: Show applications plugin
bg: Показване на приставката за приложения

en: Show system plugin
bg: Показване на приставката за системата

en: Show places plugin
bg: Показване на приставката за местата

en: Show application comments
bg: Показване на коментарите на приложението

en: Show category icons
bg: Показване на иконките за категория

en: Hover
bg: Отгоре

en: Remember the last category or search
bg: Помнене на последната категория или търсене

en: Swap name and generic name
bg: Размяна на името с общото име

en: Border width:
bg: Ширина на рамката:

en: pixels
bg: пиксела

en: Button text:
bg: Текст на бутона:

en: Options
bg: Настройки

en: Applications
bg: Приложения

en: Favorites
bg: Любими

en: Main button
bg: Основен бутон

en: Plugins
bg: Приставки

en: Always show search suggestions
bg: Винаги да се показват предложения при търсене

en: Search Engines:
bg: Търсещи машини:

en: Google
bg: Гугъл

en: Wikipedia
bg: Уикипедия

en: Dictionary
bg: Речник

en: Computer
bg: Компютър

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
bg: Брой колони:

en: Icon size:
bg: Размер на иконките:

en: Hover delay (ms):
bg: Закъснение при преминаване отгоре (мс):

en: Search command:
bg: Команда за търсене:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
bg: Места

en: Allow Scrollbar
bg: Разрешаване на лентата за навигация

en: Show GTK+ Bookmarks
bg: Показване на отметки от GTK+

en: Height:
bg: Височина:

en: Toggle Default Places:
bg: Превключване на местата по подразбиране:

en: Home Folder
bg: Домашна папка

en: Network
bg: Мрежа

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Trash
bg: Кошче

en: Custom Places:
bg: Собствени места:

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
bg: Система

en: Toggle Default Items:
bg: Превключване на елементите по подразбиране:

en: Package Manager
bg: Мениджър на пакетите

en: Control Center
bg: Контролен център

en: Terminal
bg: Терминал

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Log Out
bg: Излизане

en: Quit
bg: Изход

en: Edit Place
bg: Редактиране на мястото

en: New Place
bg: Ново място

en: Select a folder
bg: Избор на папка

en: Keyboard shortcut:
bg: Клавишна комбинация:

en: Images
bg: Изображения

en: Name
bg: Име

en: Path
bg: Път

en: Name:
bg: Име:

en: Path:
bg: Път:

note: i18n
en: Search:
bg: Търсене:

en: All applications
bg: Всички приложения

en: Search DuckDuckGo for %s
bg: Търсене на „%s“ в DuckDuckGo

en: Search Google for %s
bg: Търсене на „%s“ в Гугъл

en: Search Wikipedia for %s
bg: Търсене на „%s“ в Уикипедия

en: Lookup %s in Dictionary
bg: Търсене на „%s“ в речник

en: Search Computer for %s
bg: Търсене на „%s“ в компютъра

note: i18n
en: Add to desktop
bg: Добавяне на работния плот

en: Add to panel
bg: Добавяне в панела

en: Insert space
bg: Вмъкване на интервал

en: Insert separator
bg: Вмъкване на разделител

en: Launch
bg: Стартиране

en: Remove from favorites
bg: Премахване от любими

en: Edit properties
bg: Редактиране на свойствата

note: i18n
en: Remove
bg: Премахване

en: Show in my favorites
bg: Показване в любими

en: Delete from menu
bg: Премахване от менюто

en: Search DuckDuckGo
bg: Търсене в DuckDuckGo

en: Search Google
bg: Търсене в Гугъл

en: Search Wikipedia
bg: Търсене в Уикипедия

en: Lookup Dictionary
bg: Търсене в речник

en: Search Computer
bg: Търсене в компютъра

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
bg: Любимите не могат да бъдат запазени. Проверете дали имате права за запис в ~/.config/mate-menu

en: All
bg: Всички

en: Show all applications
bg: Показване на всички приложения

en: Install, remove and upgrade software packages
bg: Инсталиране, премахване и обновяване на софтуерните пакети

en: Configure your system
bg: Настройване на системата

en: Use the command line
bg: Използване на команден ред

en: Requires password to unlock
bg: Изисква парола за отключване

en: Logout
bg: Излизане

en: Log out or switch user
bg: Излизане или смяна на потребителя

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
bg: Изключване, рестартиране, прекратяване или хибернация

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
bg: Преглед на всички локални и отдалечени дискове и папки достъпни от този компютър.

en: Open your personal folder
bg: Отваряне на личната Ви папка

en: Browse bookmarked and local network locations
bg: Преглед на локални или отметнати мрежови местоположения

en: Browse items placed on the desktop
bg: Преглед на елементите поставени на работния плот

en: Browse deleted files
bg: Преглед на изтритите файлове

en: Empty trash
bg: Изпразване на кошчето

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
bg: Скорошни документи

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
bg: Щракнете за избор на нов клавиш за отваряне и затваряне на менюто.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
bg: Натиснете Escape или щракнете отново за отмяна на операцията.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
bg: Натиснете Backspace за премахване на текущо зададения клавиш.

en: Pick an accelerator
bg: Изберете клавиш
