MATE Desktop Environment - en to br translation catalogue (99 entries)

en: Menu
br: Lañser

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
br: N'hall ket kargañ an enlugellad :

en: Couldn't initialize plugin
br: N'hall ket deraouekaat an enlugellad

en: Preferences
br: Gwellvezioù

en: Edit menu
br: Embann al lañser

en: Reload plugins
br: Adkargañ an enlugelladoù

en: About
br: Diwar-benn

note: i18n
en: Menu preferences
br: Gwellvezioù al lañser

en: Always start with favorites pane
br: Loc'hañ bewech gant penel ar gwellvezioù

en: Show button icon
br: Diskouez arlun an afell

en: Show recent documents plugin
br: Diskouez enlugelladoù nevesañ an teulioù

en: Show applications plugin
br: Diskouez enlugelladoù an arloadoù

en: Show system plugin
br: Diskouez enlugelladoù ar reizhiad

en: Show places plugin
br: Diskouez enlugelladoù al lec'hioù

en: Show application comments
br: Diskouez askelennoù an arload

en: Show category icons
br: Diskouez arlunioù ar rummadoù

en: Remember the last category or search
br: Derc'hel soñj eus ar rummad pe ar c'hlask diwezhañ

en: Swap name and generic name
br: Kevamsaviñ an anv ouzh an anv rumm

en: Border width:
br: Tevder ar riblenn :

en: pixels
br: a bikselioù

en: Button text:
br: Testenn an afell :

en: Options
br: Dibarzhioù

en: Applications
br: Arloadoù

en: Favorites
br: Ho re well

en: Main button
br: Afell bennañ

en: Plugins
br: Enlugelladoù

en: Dictionary
br: Geriadur

en: Computer
br: Urzhiataer

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
br: Niver a vannoù :

en: Icon size:
br: Ment an arlun :

en: Search command:
br: Arc'had klsk :

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
br: Lec'hioù

en: Allow Scrollbar
br: Aotren ar varrenn dibuniñ

en: Height:
br: Sav :

en: Toggle Default Places:
br: Trec'haoliñ al lec'hioù dre ziouer :

en: Home Folder
br: Ma zeuliad din

en: Network
br: Rouedad

en: Desktop
br: Burev

en: Trash
br: Lastez

en: Custom Places:
br: Lec'hioù personelaet :

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
br: Reizhiad

en: Toggle Default Items:
br: Trec'haoliñ an elfennoù dre ziouer :

en: Package Manager
br: Ardoer ar pakadoù

en: Control Center
br: Kreizenn reoliñ

en: Terminal
br: Termenell

en: Lock Screen
br: Prennañ ar skramm

en: Log Out
br: Digennaskañ

en: Quit
br: Kuitaat

en: Edit Place
br: Embann al lec'h

en: New Place
br: Lec'h nevez

en: Select a folder
br: Diuzañ un teuliad

en: Keyboard shortcut:
br: Berradennoù klavier :

en: Images
br: Skeudennoù

en: Name
br: Anv

en: Path
br: Treug

en: Name:
br: Anv :

en: Path:
br: Treug :

note: i18n
en: Search:
br: Klask :

en: All applications
br: An holl arloadoù

en: Search Google for %s
br: Klask dre c'hGoogle evit %s

en: Search Wikipedia for %s
br: Klask dre Wikipedia evit %s

en: Lookup %s in Dictionary
br: Klask %s er geriadur

en: Search Computer for %s
br: Klask dre an urzhiataer evit %s

note: i18n
en: Add to desktop
br: Ouzhpennañ d'ar burev

en: Add to panel
br: Ouzhpennañ d'ar penel

en: Insert space
br: Enlakaat un esaouenn

en: Insert separator
br: Enlakaat ur c'hefarz

en: Launch
br: Lañsañ

en: Remove from favorites
br: Dilemel diouzh ar gwellvezioù

en: Edit properties
br: Embann ar perzhioù

note: i18n
en: Remove
br: Dilemel

en: Show in my favorites
br: Diskouez e'm re well

en: Delete from menu
br: Dilemel diwar al lañser

en: Search Google
br: Klask dre c'hGoogle

en: Search Wikipedia
br: Klask dre Wikipedia

en: Lookup Dictionary
br: Klask er geriadur

en: Search Computer
br: Klask dre an urzhiataer

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
br: N'hall ket enrollañ ar re well. Gwiriit hag-eñ hoc'h eus ar gwirioù da skrivañ war ~/.config/mate-menu

en: All
br: An holl anezho

en: Show all applications
br: Diskouez an holl arloadoù

en: Install, remove and upgrade software packages
br: Staliañ, dilemel hag hizivaat pakadoù ar meziantoù

en: Configure your system
br: Kefluniañ ho reizhiad

en: Use the command line
br: Arverañ an arc'hadoù

en: Requires password to unlock
br: Azgoulenn a ra ur ger-tremen da zibrennañ

en: Logout
br: Digennaskañ

en: Log out or switch user
br: Digennaskañ pe kevamsaviñ gant un arveriad all

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
br: Lazhañ, adloc'hañ, arsaviñ, goañviñ

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
br: Merdeiñ dre an holl gantennoù ha teuliadoù lec'hel pe a-bell a vez tizhet diouzh an urzhiataer-mañ

en: Open your personal folder
br: Digeriñ ho teuliad personel

en: Browse bookmarked and local network locations
br: Merdeiñ dre lec'hiadurioù ar rouedad lec'hel ha lakaet ur sined warno

en: Browse items placed on the desktop
br: Merdeiñ e-touez an elfennoù lec'hiet war ar burev

en: Browse deleted files
br: Merdeiñ e-touez ar restroù diverket

en: Empty trash
br: Goullonderiñ al lastez

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
br: Teulioù a-nevez

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
br: Klikañ evit erspizañ ur stokell herrekaat evit digeriñ pe serriñ al lañser.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
br: Pouezañ war Achap pe glikañ ur wec'h c'hoazh da nullañ ar gwezhiadur.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
br: Pouezañ war kilesaouiñ da skarzhañ ar verradenn glavier a zo anezhi.

en: Pick an accelerator
br: Tapout un herrekaell

en: <not set>
br: <n'eo ket despizet>
