MATE Desktop Environment - en to ca translation catalogue (107 entries)

en: Menu
ca: Menú

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
ca: No s'ha pogut carregar el connector:

en: Couldn't initialize plugin
ca: No s'ha pogut inicialitzar el connector

en: An Advanced Menu for the MATE Desktop
ca: Un menú avançat per a l'escriptori MATE

en: Preferences
ca: Preferències

en: Edit menu
ca: Edita el menú

en: Reload plugins
ca: Torna a carregar els connectors

en: About
ca: Quant a

note: i18n
en: Menu preferences
ca: Preferències del menú

en: Always start with favorites pane
ca: Comença sempre amb el plafó de les preferides

en: Show button icon
ca: Mostra la icona del botó

en: Show recent documents plugin
ca: Mostra el connector dels documents recents

en: Show applications plugin
ca: Mostra el connector de les aplicacions

en: Show system plugin
ca: Mostra el connector del sistema

en: Show places plugin
ca: Mostra el connector dels llocs

en: Show application comments
ca: Mostra els comentaris de les aplicacions

en: Show category icons
ca: Mostra les icones de les categories

en: Hover
ca: En passar per sobre

en: Remember the last category or search
ca: Recorda l'última categoria o cerca

en: Swap name and generic name
ca: Intercanvia el nom i el nom genèric

en: Border width:
ca: Amplada del contorn:

en: pixels
ca: píxels

en: Button text:
ca: Text del botó:

en: Options
ca: Opcions

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Favorites
ca: Preferides

en: Main button
ca: Botó principal

en: Plugins
ca: Connectors

en: Always show search suggestions
ca: Mostra sempre els suggeriments de cerca

en: Search Engines:
ca: Motors de cerca:

en: Wikipedia
ca: Viquipèdia

en: Dictionary
ca: Diccionari

en: Computer
ca: Ordinador

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
ca: Nombre de columnes:

en: Icon size:
ca: Mida de la icona:

en: Hover delay (ms):
ca: Retard en passar per sobre (ms):

en: Search command:
ca: Ordre de cerca:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
ca: Llocs

en: Allow Scrollbar
ca: Permet la barra de desplaçament

en: Show GTK+ Bookmarks
ca: Mostra els marcadors de GTK+

en: Height:
ca: Alçada:

en: Toggle Default Places:
ca: Commuta els llocs predeterminats:

en: Home Folder
ca: Carpeta de l'usuari

en: Network
ca: Xarxa

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Trash
ca: Paperera

en: Custom Places:
ca: Llocs personalitzats:

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
ca: Sistema

en: Toggle Default Items:
ca: Commuta els elements predeterminats:

en: Package Manager
ca: Gestor de paquets

en: Control Center
ca: Centre de control

en: Lock Screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Log Out
ca: Tanca la sessió

en: Quit
ca: Surt

en: Edit Place
ca: Edita el lloc

en: New Place
ca: Lloc nou

en: Select a folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Keyboard shortcut:
ca: Drecera de teclat:

en: Images
ca: Imatges

en: Name
ca: Nom

en: Path
ca: Camí

en: Name:
ca: Nom:

en: Path:
ca: Camí:

note: i18n
en: Search:
ca: Cerca:

en: All applications
ca: Totes les aplicacions

en: Search DuckDuckGo for %s
ca: Cerca %s a DuckDuckGo

en: Search Google for %s
ca: Cerca %s a Google

en: Search Wikipedia for %s
ca: Cerca %s a Viquipèdia

en: Lookup %s in Dictionary
ca: Consulta %s al diccionari

en: Search Computer for %s
ca: Cerca %s a l'ordinador

note: i18n
en: Add to desktop
ca: Afegeix-ho a l'escriptori

en: Add to panel
ca: Afegeix-ho al tauler

en: Insert space
ca: Posa un espai

en: Insert separator
ca: Posa un separador

en: Launch
ca: Llança

en: Remove from favorites
ca: Suprimeix dels preferits

en: Edit properties
ca: Edita les propietats

note: i18n
en: Remove
ca: Suprimeix

en: Show in my favorites
ca: Mostra-ho a les meves preferides

en: Delete from menu
ca: Elimina-ho del menú

en: Search DuckDuckGo
ca: Cerca a DuckDuckGo

en: Search Google
ca: Cerca a Google

en: Search Wikipedia
ca: Cerca a la Viquipèdia

en: Lookup Dictionary
ca: Consulta al diccionari

en: Search Computer
ca: Cerca a l'ordinador

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
ca: No s'han pogut desar les preferides. Comproveu que teniu l'accés d'escriptura a ~/.config/mate-menu

en: All
ca: Tot

en: Show all applications
ca: Mostra totes les aplicacions

en: Install, remove and upgrade software packages
ca: Instal·la, actualitza i elimina els paquets de programari

en: Configure your system
ca: Configura el sistema

en: Use the command line
ca: Utilitza la línia d'ordres

en: Requires password to unlock
ca: Cal una contrasenya per desbloquejar

en: Logout
ca: Tanca la sessió

en: Log out or switch user
ca: Tanca la sessió o canvia d'usuari

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
ca: Apaga, reinicia, suspèn o hiverna

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ca: Navegueu per tots els discs i carpetes, locals o remots, que es poden accedir des d'aquest ordinador

en: Open your personal folder
ca: Obriu la vostra carpeta personal

en: Browse bookmarked and local network locations
ca: Navegueu pels marcadors i les ubicacions de la xarxa local

en: Browse items placed on the desktop
ca: Navega pels elements ubicats a l'escriptori

en: Browse deleted files
ca: Navega pels elements eliminats

en: Empty trash
ca: Buida la paperera

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
ca: Documents recents

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
ca: Feu clic per establir una tecla acceleradora nova per obrir i tancar el menú.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
ca: Premeu la tecla Esc o torneu a fer clic per cancel·lar l'operació.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
ca: Premeu la tecla de retrocés per netejar la vinculació de tecles existent.

en: Pick an accelerator
ca: Tria un accelerador

en: <not set>
ca: <sense establir>
