MATE Desktop Environment - en to cmn translation catalogue (33 entries)

en: Preferences
cmn: 偏好設定

en: About
cmn: 關於

en: pixels
cmn: 像素

en: Options
cmn: 選項

en: Applications
cmn: 應用程式

en: Plugins
cmn: 外掛程式

en: Dictionary
cmn: 字典

en: Computer
cmn: 電腦

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
cmn: 位置

en: Height:
cmn: 高度：

en: Home Folder
cmn: 家目錄

en: Network
cmn: 網路

en: Desktop
cmn: 桌面

en: Trash
cmn: 回收筒

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
cmn: 系統

en: Control Center
cmn: 控制中心

en: Terminal
cmn: 終端機

en: Lock Screen
cmn: 鎖定螢幕

en: Quit
cmn: 結束

en: Select a folder
cmn: 選擇資料夾

en: Images
cmn: 圖片

en: Path
cmn: 路徑

en: Name:
cmn: 名稱:

en: Path:
cmn: 路徑：

note: i18n
en: Search:
cmn: 搜尋:

note: i18n
en: Remove
cmn: 移除

en: All
cmn: 全部

en: Use the command line
cmn: 使用命令列

en: Logout
cmn: 登出

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
cmn: 從本電腦瀏覽所有本機及遠端磁碟及資料夾

en: Open your personal folder
cmn: 開啟您的個人資料夾

en: Browse bookmarked and local network locations
cmn: 瀏覽已記錄及本地網路的位置

en: Empty trash
cmn: 清理回收筒
