MATE Desktop Environment - en to crh translation catalogue (26 entries)

en: Preferences
crh: Tercihler

en: About
crh: Aqqında

en: pixels
crh: piksel

en: Options
crh: İhtiyariyat

en: Applications
crh: Uyğulamalar

en: Plugins
crh: Plaginler

en: Dictionary
crh: Sözlük

en: Computer
crh: Bilgisayar

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
crh: Yerler

en: Home Folder
crh: Ev Cilbenti

en: Network
crh: Ağ

en: Desktop
crh: Masaüstü

en: Trash
crh: Çöp

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
crh: Sistem

en: Control Center
crh: Kontrol Merkezi

en: Lock Screen
crh: Ekrannı Kilitle

en: Select a folder
crh: Bir cilbent sayla

en: Images
crh: Resimler

en: Name
crh: İsim

en: Path
crh: Yolçıq

en: Name:
crh: İsim:

note: i18n
en: Search:
crh: Qıdırma:

note: i18n
en: Remove
crh: Çetlet

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
crh: Bu bilgisayardan irişilebilgen episi yerli ve uzaqtaki disklerde ve cilbentlerde keziniñiz

en: Open your personal folder
crh: Şahsiy cilbentiñizni aç

en: Browse bookmarked and local network locations
crh: Yer-imli ve yerli şebeke qonumlarını kezin
