MATE Desktop Environment - en to el translation catalogue (105 entries)

en: Menu
el: Μενού

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
el: Αδυναμία φόρτωσης πρόσθετου:

en: Couldn't initialize plugin
el: Αδυναμία αρχικοποίησης πρόσθετου

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Edit menu
el: Επεξεργασία μενού

en: Reload plugins
el: Επαναφόρτωση προσθέτων

en: About
el: Περί

note: i18n
en: Menu preferences
el: Μενού προτιμήσεων

en: Always start with favorites pane
el: Εκκίνηση πάντα εμφανίζοντας το πάνελ των αγαπημένων

en: Show button icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου κουμπιού

en: Show recent documents plugin
el: Εμφάνιση πρόσθετου για πρόσφατα έγγραφα

en: Show applications plugin
el: Εμφάνιση πρόσθετου εφαρμογών

en: Show system plugin
el: Εμφάνιση πρόσθετου για το σύστημα

en: Show places plugin
el: Εμφάνιση προσθέτου τοποθεσιών

en: Show application comments
el: Εμφάνιση σχολίων εφαρμογής

en: Show category icons
el: Εμφάνιση εικονιδίων κατηγορίας

en: Hover
el: Αιώρηση

en: Remember the last category or search
el: Απομνημόνευση τελευταίας κατηγορίας ή αναζήτησης

en: Swap name and generic name
el: Ανταλλαγή ονόματος με γενικευμένο όνομα

en: Border width:
el: Πάχος περιγράμματος

en: Button text:
el: Κείμενο κουμπιού:

en: Options
el: Επιλογές

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: Favorites
el: Αγαπημένα

en: Main button
el: Κυρίως κουμπί

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Always show search suggestions
el: Εμφάνιση πάντα των προτάσεων αναζήτησης

en: Search Engines:
el: Μηχανές αναζήτησης:

en: Dictionary
el: Λεξικό

en: Computer
el: Υπολογιστής

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
el: Αριθμός στηλών:

en: Icon size:
el: Μέγεθος εικονιδίου:

en: Hover delay (ms):
el: Διάρκεια αιώρησης (ms)

en: Search command:
el: Εντολή αναζήτησης:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
el: Τοποθεσίες

en: Allow Scrollbar
el: Να επιτρέπεται η γραμμή κύλισης

en: Show GTK+ Bookmarks
el: Εμφάνιση σελιδοδεικτών GTK+

en: Height:
el: Ύψος:

en: Toggle Default Places:
el: Εναλλαγή προεπιλεγμένων τοποθεσιών::

en: Home Folder
el: Προσωπικός φάκελος

en: Network
el: Δίκτυο

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Trash
el: Απορρίμματα

en: Custom Places:
el: Προσαρμοσμένες τοποθεσίες:

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
el: Σύστημα

en: Toggle Default Items:
el: Εναλλαγή προεπιλεγμένων αντικειμένων:

en: Package Manager
el: Διαχειριστής πακέτων

en: Control Center
el: Κέντρο ελέγχου

en: Terminal
el: Τερματικό

en: Lock Screen
el: Κλείδωμα οθόνης

en: Log Out
el: Αποσύνδεση

en: Quit
el: Έξοδος

en: Edit Place
el: Επεξεργασία τοποθεσίας

en: New Place
el: Νέα τοποθεσία

en: Select a folder
el: Επιλογή ενός φακέλου

en: Keyboard shortcut:
el: Συντόμευση πληκτρολογίου:

en: Images
el: Εικόνες

en: Name
el: Όνομα

en: Path
el: Διαδρομή

en: Name:
el: Όνομα:

en: Path:
el: Διαδρομή:

note: i18n
en: Search:
el: Αναζήτηση:

en: All applications
el: Όλες οι εφαρμογές

en: Search DuckDuckGo for %s
el: Αναζήτηση DuckDuckGo για %s

en: Search Google for %s
el: Αναζήτηση στο Google για %s

en: Search Wikipedia for %s
el: Αναζήτηση στην Wikipedia για %s

en: Lookup %s in Dictionary
el: Αναζήτηση %s στο Λεξικό

en: Search Computer for %s
el: Αναζήτηση στον υπολογιστή για %s

note: i18n
en: Add to desktop
el: Προσθήκη στην επιφάνεια εργασίας

en: Add to panel
el: Προσθήκη στο πάνελ

en: Insert space
el: Εισαγωγή διαστήματος

en: Insert separator
el: Εισαγωγή διαχωριστικού

en: Launch
el: Εκκίνηση

en: Remove from favorites
el: Αφαίρεση από τα αγαπημένα

en: Edit properties
el: Επεξεργασία ιδιοτήτων

note: i18n
en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Show in my favorites
el: Εμφάνιση στα αγαπημένα μου

en: Delete from menu
el: Διαγραφή από το μενού

en: Search DuckDuckGo
el: Αναζήτηση DuckDuckGo

en: Search Google
el: Αναζήτηση στο Google

en: Search Wikipedia
el: Αναζήτηση στην Wikipedia

en: Lookup Dictionary
el: Αναζήτηση στο λεξικό

en: Search Computer
el: Αναζήτηση στον υπολογιστή

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
el: Αδυναμία αποθήκευσης αγαπημένων. Ελέγξτε εάν έχετε δικαιώματα εγγραφής στο ~/.config/mate-menu

en: All
el: Όλα

en: Show all applications
el: Εμφάνιση όλων των εφαρμογών

en: Install, remove and upgrade software packages
el: Εγκατάσταση, κατάργηση και αναβάθμιση πακέτων λογισμικού

en: Configure your system
el: Ρύθμιση του συστήματός σας

en: Use the command line
el: Χρήση γραμμής εντολών

en: Requires password to unlock
el: Απαιτείται κωδικός για να ξεκλειδώσει

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Log out or switch user
el: Αποσύνδεση ή εναλλαγή χρήστη

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
el: Απενεργοποίηση, επανεκκίνηση, αναστολή ή αδρανοποίηση

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
el: Περιήγηση σε όλους τους τοπικούς ή απομακρυσμένους δίσκους και φακέλους στους οποίους έχει πρόσβαση ο υπολογιστής

en: Open your personal folder
el: Άνοιγμα του προσωπικού σας φακέλου

en: Browse bookmarked and local network locations
el: Περιήγηση στους σελιδοδείκτες και το τοπικό δίκτυο

en: Browse items placed on the desktop
el: Περιήγηση σε αντικείμενα της επιφάνειας εργασίας

en: Browse deleted files
el: Περιήγηση σε διεγραμμένα αρχεία

en: Empty trash
el: Άδειασμα κάδου ανακύκλωσης

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
el: Πρόσφατα έγγραφα

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
el: Κάντε κλικ για ορισμό πλήκτρου ταχείας πρόσβασης για το άνοιγμα και το κλείσιμο του μενού.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
el: Πατήστε το πλήκτρο Esc (Escape) ή ξανακάντε κλικ για να ακυρωθεί αυτή η λειτουργία.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
el: Πατήστε το πλήκτρο Βackspace για την εκκαθάριση του τρέχοντος συνδυασμού πλήκτρων.

en: Pick an accelerator
el: Επιλέξτε έναν επιταχυντή

en: <not set>
el: <μη ορισμένο>
