MATE Desktop Environment - en to eu translation catalogue (105 entries)

en: Menu
eu: Menua

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
eu: Ezin izan da plugina kargatu:

en: Couldn't initialize plugin
eu: Ezin izan da plugina hasieratu

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Edit menu
eu: Editatu menua

en: Reload plugins
eu: Birkargatu pluginak

en: About
eu: Honi buruz

note: i18n
en: Menu preferences
eu: Menuaren hobespenak

en: Always start with favorites pane
eu: Beti gogokoak panelarekin hasi

en: Show button icon
eu: Erakutsi botoien ikonoak

en: Show recent documents plugin
eu: Erakutsi Azken dokumentuak plugina

en: Show applications plugin
eu: Erakutsi Aplikazioak plugina

en: Show system plugin
eu: Erakutsi Sistema plugina

en: Show places plugin
eu: Erakutsi Lekuak plugina

en: Show application comments
eu: Erakutsi aplikazioen iruzkinak

en: Show category icons
eu: Erakutsi kategorien ikonoak

en: Hover
eu: Gainean jarritakoan

en: Remember the last category or search
eu: Gogoratu azken kategoria edo bilaketa

en: Swap name and generic name
eu: Trukatu izena eta izen generikoa

en: Border width:
eu: Ertzaren zabalera:

en: pixels
eu: pixel

en: Button text:
eu: Botoiaren testua:

en: Options
eu: Aukerak

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Favorites
eu: Gogokoak

en: Main button
eu: Botoi nagusia

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Always show search suggestions
eu: Beti erakutsi beti bilaketa proposamenak

en: Search Engines:
eu: Bilatzaileak:

en: Dictionary
eu: Hiztegia

en: Computer
eu: Ordenagailua

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
eu: Zutabe kopurua:

en: Icon size:
eu: Ikonoen tamaina:

en: Hover delay (ms):
eu: Gainean jarritakoan atzerapena (ms):

en: Search command:
eu: Bilatu komandoa:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
eu: Lekuak

en: Allow Scrollbar
eu: Baimendu korritze-barra

en: Show GTK+ Bookmarks
eu: Erakutsi GTK+ laster-markak

en: Height:
eu: Altuera:

en: Toggle Default Places:
eu: Txandakatu leku lehenetsiak:

en: Home Folder
eu: Karpeta nagusia

en: Network
eu: Sarea

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Custom Places:
eu: Leku pertsonalizatuak:

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
eu: Sistema

en: Toggle Default Items:
eu: Txandakatu elementu lehenetsiak:

en: Package Manager
eu: Pakete-kudeatzailea

en: Control Center
eu: Kontrol-zentroa

en: Terminal
eu: Terminala

en: Lock Screen
eu: Blokeatu pantaila

en: Log Out
eu: Amaitu saioa

en: Quit
eu: Irten

en: Edit Place
eu: Editatu lekua

en: New Place
eu: Leku berria

en: Select a folder
eu: Hautatu karpeta

en: Keyboard shortcut:
eu: Laster-tekla:

en: Images
eu: Irudiak

en: Name
eu: Izena

en: Path
eu: Bide-izena

en: Name:
eu: Izena:

en: Path:
eu: Bide-izena:

note: i18n
en: Search:
eu: Bilatu:

en: All applications
eu: Aplikazio guztiak

en: Search DuckDuckGo for %s
eu: Bilatu %s DuckDuckGo erabiliz

en: Search Google for %s
eu: Bilatu %s Google erabiliz

en: Search Wikipedia for %s
eu: Bilatu %s Wikipedia erabiliz

en: Lookup %s in Dictionary
eu: Bilatu %s Hiztegian

en: Search Computer for %s
eu: Bilatu %s ordenagailuan

note: i18n
en: Add to desktop
eu: Gehitu mahaigainean

en: Add to panel
eu: Gehitu panelari

en: Insert space
eu: Txertatu zuriunea

en: Insert separator
eu: Txertatu banatzailea

en: Launch
eu: Abiarazi

en: Remove from favorites
eu: Kendu gogokoetatik

en: Edit properties
eu: Editatu propietateak

note: i18n
en: Remove
eu: Kendu

en: Show in my favorites
eu: Erakutsi gogokoetan

en: Delete from menu
eu: Kendu menutik

en: Search DuckDuckGo
eu: Bilatu DuckDuckGo-n

en: Search Google
eu: Bilatu Google-en

en: Search Wikipedia
eu: Bilatu Wikipedia-n

en: Lookup Dictionary
eu: Bilatu Hiztegian

en: Search Computer
eu: Bilatu ordenagailuan

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
eu: Ezin izan dira gogokoak gehitu. Egiaztatu ~/.config/mate-menu fitxategian idazteko baimena duzula

en: All
eu: Guztiak

en: Show all applications
eu: Erakutsi aplikazio guztiak

en: Install, remove and upgrade software packages
eu: Instalatu, kendu eta bertsio-berritu software-paketeak

en: Configure your system
eu: Konfiguratu zure sistema

en: Use the command line
eu: Erabili komando-lerroa

en: Requires password to unlock
eu: Pasahitza behar du desblokeatzeko

en: Logout
eu: Amaitu saioa

en: Log out or switch user
eu: Amaitu saioa edo aldatu erabiltzailez

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
eu: Itzali, berrabiarazi, eseki edo hibernatu

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
eu: Arakatu ordenagailu honetatik atzi daitezkeen lokaleko eta urruneko disko eta karpeta guztiak

en: Open your personal folder
eu: Ireki karpeta pertsonala

en: Browse bookmarked and local network locations
eu: Arakatu laster-markatutako eta sare lokaleko kokalekuak

en: Browse items placed on the desktop
eu: Arakatu Mahaigaineko elementuak

en: Browse deleted files
eu: Arakatu ezabatutako fitxategiak

en: Empty trash
eu: Hustu zakarrontzia

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
eu: Azken dokumentuak

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
eu: Klikatu menua ireki eta ixteko laster-tekla berri bat ezartzeko.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
eu: Sakatu Escape edo klikatu berriro eragiketa ezeztatzeko.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
eu: Sakatu Atzera tekla lasterbidea kentzeko.

en: Pick an accelerator
eu: Hautatu laster-tekla bat
