MATE Desktop Environment - en to fy translation catalogue (17 entries)

en: Preferences
fy: Ynstellingen

en: Options
fy: Opsjes

en: Applications
fy: Programma's

en: Computer
fy: Kompjûter

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
fy: Lokaasjes

en: Home Folder
fy: Thúsmap

en: Network
fy: Netwurk

en: Desktop
fy: Buroblêd

en: Trash
fy: Jiskefet

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
fy: Systeem

en: Lock Screen
fy: Skerm Beskoattelje

en: Images
fy: Ôfbyldingen

en: Name
fy: Namme

en: Name:
fy: Namme:

note: i18n
en: Search:
fy: Sykje:

note: i18n
en: Remove
fy: Fuortsmite

en: Open your personal folder
fy: Jo persoanlike map openje
