MATE Desktop Environment - en to gl translation catalogue (106 entries)

en: Menu
gl: Menú

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
gl: Non foi posíbel cargar o engadido:

en: Couldn't initialize plugin
gl: Non foi posíbel iniciar o engadido

en: An Advanced Menu for the MATE Desktop
gl: Un menú avanzado para o escritorio do MATE

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Edit menu
gl: Editar o menú

en: Reload plugins
gl: Volver cargar os engadidos

en: About
gl: Sobre

note: i18n
en: Menu preferences
gl: Menú preferencias

en: Always start with favorites pane
gl: Iniciar sempre co panel de favoritos

en: Show button icon
gl: Amosar a icona de botón

en: Show recent documents plugin
gl: Amosar o engadido de documentos recentes

en: Show applications plugin
gl: Amosar o engadido de aplicacións

en: Show system plugin
gl: Amosar o engadido do sistema

en: Show places plugin
gl: Amosar o engadido de lugares

en: Show application comments
gl: Amosar os comentarios da aplicación

en: Show category icons
gl: Amosar iconas de categorías

en: Hover
gl: Pasar o rato por riba

en: Remember the last category or search
gl: Lembrar a última categoría ou busca

en: Swap name and generic name
gl: Intercambiar nome e nome xenérico

en: Border width:
gl: Largura do bordo

en: pixels
gl: píxeis

en: Button text:
gl: Texto do botón:

en: Options
gl: Opcións

en: Applications
gl: Aplicacións

en: Favorites
gl: Favoritos

en: Main button
gl: Botón principal

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Always show search suggestions
gl: Amosar sempre as suxestións

en: Search Engines:
gl: Motores de busca

en: Dictionary
gl: Dicionario

en: Computer
gl: Computador

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
gl: Número de columnas:

en: Icon size:
gl: Tamaño das iconas:

en: Hover delay (ms):
gl: Atraso ao pasar o rato por riba  (ms):

en: Search command:
gl: Orde de busca:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
gl: Lugares

en: Allow Scrollbar
gl: Permitir barra de desprazamento

en: Show GTK+ Bookmarks
gl: Amosar marcadores GTK+

en: Height:
gl: Altura:

en: Toggle Default Places:
gl: Alternar lugares predeterminados:

en: Home Folder
gl: Cartafol persoal

en: Network
gl: Rede

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Trash
gl: Lixo

en: Custom Places:
gl: Lugares personalizados:

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
gl: Sistema

en: Toggle Default Items:
gl: Alternar elementos predeterminados:

en: Package Manager
gl: Xestor de paquetes

en: Control Center
gl: Centro de control

en: Lock Screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Log Out
gl: Saír da sesión

en: Quit
gl: Saír

en: Edit Place
gl: Editar lugar

en: New Place
gl: Lugar novo

en: Select a folder
gl: Seleccione un cartafol

en: Keyboard shortcut:
gl: Atallo de teclado:

en: Images
gl: Imaxes

en: Name
gl: Nome

en: Path
gl: Ruta

en: Name:
gl: Nome:

en: Path:
gl: Ruta:

note: i18n
en: Search:
gl: Buscar:

en: All applications
gl: Todas as aplicacións

en: Search DuckDuckGo for %s
gl: Buscar «%s» con DuckDuckGo

en: Search Google for %s
gl: Buscar «%s» con Google

en: Search Wikipedia for %s
gl: Buscar «%s» na Wikipedia

en: Lookup %s in Dictionary
gl: Buscar «%s» no Dicionario

en: Search Computer for %s
gl: Buscar «%s» neste equipo

note: i18n
en: Add to desktop
gl: Engadir ao escritorio

en: Add to panel
gl: Engadir ao panel

en: Insert space
gl: Inserir un espazo

en: Insert separator
gl: Inserir un separador

en: Launch
gl: Iniciar

en: Remove from favorites
gl: Retirar dos favoritos

en: Edit properties
gl: Editar as propiedades

note: i18n
en: Remove
gl: Retirar

en: Show in my favorites
gl: Amosar nos meus favoritos

en: Delete from menu
gl: Eliminar do menú

en: Search DuckDuckGo
gl: Buscar con DuckDuckGo

en: Search Google
gl: Buscar con Google

en: Search Wikipedia
gl: Buscar na Wikipedia

en: Lookup Dictionary
gl: Buscar no Dicionario

en: Search Computer
gl: Buscar neste equipo

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
gl: Non foi posíbel gardar favoritos. Comprobe que ten acceso a ~/.config/mate-menu

en: All
gl: Todo

en: Show all applications
gl: Amosar todas as aplicacións

en: Install, remove and upgrade software packages
gl: Instalar, retirar e y actualizar paquetes de software

en: Configure your system
gl: Configurar o sistema

en: Use the command line
gl: Usar a liña de ordes

en: Requires password to unlock
gl: Requírese un contrasinal para desbloquear

en: Logout
gl: Finalizar sesión

en: Log out or switch user
gl: Finalizar sesión ou cambiar de usuario

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
gl: Apagar, reiniciar, suspender ou hibernar

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
gl: Explorar todos os ficheiros locais e remotos e cartafoles accesíbeis dende este computador

en: Open your personal folder
gl: Abrir o seu cartafol persoal

en: Browse bookmarked and local network locations
gl: Navegar polas localizacións en marcadores e en redes locais

en: Browse items placed on the desktop
gl: Navegar polos elementos colocados no escritorio

en: Browse deleted files
gl: Navegar polos ficheiros eliminados

en: Empty trash
gl: Baleirar o lixo

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
gl: Documentos recentes

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
gl: Prema para estabelecer unha nova tecla aceleradora para abrir e pechar o menú.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
gl: Prema na tecla Escape ou prema de novo o botón para cancelar la operación.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
gl: Prema na tecla Retroceso para quitar a asignación de teclas existente.

en: Pick an accelerator
gl: Seleccione un acelerador

en: <not set>
gl: <sen estabelecer>
