MATE Desktop Environment - en to hy translation catalogue (106 entries)

en: Menu
hy: Ցանկ

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
hy: Չհաջողվեց բեռնել կոնտակտները․

en: Couldn't initialize plugin
hy: Չհաջողվեց սկզբնարժեքավորել կոնտակտները

en: Preferences
hy: Հատկություններ

en: Edit menu
hy: Խմբագրել ցանկը

en: Reload plugins
hy: Վերբեռնել խրվակները

en: About
hy: Մասին

note: i18n
en: Menu preferences
hy: Ընտրացանկի նախընտրություններ

en: Always start with favorites pane
hy: Միշտ սկսիր ընտրյալների վահանակով

en: Show button icon
hy: Ցույց տալ կոճակի պատկերակը

en: Show recent documents plugin
hy: Ցույց տալ վերջին փաստաթղթերի կոնտակտները

en: Show applications plugin
hy: Ցույց տալ դիմումների կոնտակտները

en: Show system plugin
hy: Ցույց տալ համակարգի կոնտակտները

en: Show places plugin
hy: Ցույց տալ տեղերի կոնտակտները

en: Show application comments
hy: Ցույց տալ դիմումի մեկնաբանությունները

en: Show category icons
hy: Ցույց տալ կատեգորիայի պատկերանշանները

en: Hover
hy: Սավառնել

en: Remember the last category or search
hy: Հիշել վերջին կատեգորիան կամ որոնել

en: Swap name and generic name
hy: Փոխանակել անունը և ընդհանուր անունը

en: Border width:
hy: Սահմաններ։

en: pixels
hy: պիքսելներ

en: Button text:
hy: Կոճակի տեքստ:

en: Options
hy: Տարբերակներ

en: Applications
hy: Դիմումներ

en: Favorites
hy: Ընտրյալներ

en: Main button
hy: Գլխավոր կոճակ

en: Plugins
hy: Կոնտակտներ

en: Search Engines:
hy: Որոնիչներ.

en: DuckDuckGo
hy: ԴաքԴաքԳո

en: Google
hy: Գուգլ

en: Wikipedia
hy: Վիկիպեդիա

en: Dictionary
hy: Բառարան

en: Computer
hy: Համակարգիչ

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
hy: Սյուների քանակը։

en: Icon size:
hy: Պտկերակի չափը։

en: Hover delay (ms):
hy: Սավառնել ուշացումը (մվ):

en: Search command:
hy: Որոնման հրաման։

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
hy: Տեղեր

en: Allow Scrollbar
hy: Թույլ տալ Ոլորման լուսաշերտը

en: Height:
hy: Բարձրություն։

en: Toggle Default Places:
hy: Փոխանջատիր Լռելայն Տեղեր:

en: Home Folder
hy: Տուն Թղթապանակ

en: Network
hy: Ցանց

en: Desktop
hy: Աշխատանքային սեղան

en: Trash
hy: Թափոնի զամբյուղ

en: Custom Places:
hy: Պատվիրված Տեղեր։

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
hy: Համակարգ

en: Toggle Default Items:
hy: Փոխանջատիր Լռելայն Տարրերը։

en: Package Manager
hy: Փաթեթավորման Կառավարիչ

en: Control Center
hy: Վերահսկիչ Կենտրոն

en: Terminal
hy: Տերմինալ

en: Lock Screen
hy: Արգելափակել էկրանը

en: Log Out
hy: Դուրս Գալ

en: Quit
hy: Դադարեցնել

en: Edit Place
hy: Խմբագրել Տեղը

en: New Place
hy: Նոր Տեղ

en: Select a folder
hy: Ընտրեք թղթապանակը

en: Keyboard shortcut:
hy: Ստեղնային դյուրանցում:

en: Images
hy: Նկարներ

en: Name
hy: Անուն

en: Path
hy: Ճանապարհ

en: Name:
hy: Անուն։

en: Path:
hy: Ճանապարհ։

note: i18n
en: Search:
hy: Որոնել:

en: All applications
hy: Բոլոր դիմումները

en: Search DuckDuckGo for %s
hy: Որոնել ԴաքԴաքԳո֊ում %s

en: Search Google for %s
hy: Որոնել Գուգլ֊ում %s

en: Search Wikipedia for %s
hy: Որոնել Վիքիպեդիա֊ում %s

en: Lookup %s in Dictionary
hy: Փնտրել %s բառարանում

en: Search Computer for %s
hy: Որոնել համակարգչում %s

note: i18n
en: Add to desktop
hy: Ավելացնել աշխատասեղանին

en: Add to panel
hy: Ավելացնել վահանակին

en: Insert space
hy: Մուտքագրել բացատ

en: Insert separator
hy: Մուտքագրել տարանջատիչ

en: Launch
hy: Գործարկել

en: Remove from favorites
hy: Հեռացնել ընտրյալների մեջից

en: Edit properties
hy: Խմբագրել հատկությունները

note: i18n
en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Show in my favorites
hy: Ցույց տալ իմ ընտրյալներ

en: Delete from menu
hy: Ջնջել ընտրացանկից

en: Search DuckDuckGo
hy: Փնտրել ԴաքԴաքԳո-ում

en: Search Google
hy: Google Որոնում

en: Search Wikipedia
hy: Wikipedia Որոնում

en: Lookup Dictionary
hy: Փնտրել Բառարան

en: Search Computer
hy: Համակարգչի Որոնում

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
hy: Չհաջողվեց պահպանել էջանշանները։ Ստուգեք եթե դուք ունեք գրելու հնարավորություն ~/.config/mate-menu

en: All
hy: Բոլորը

en: Show all applications
hy: Ցույց տալ բոլոր դիմումները

en: Install, remove and upgrade software packages
hy: Տեղադրել, ջնջել և նորացնել ծրագրային փաթեթները

en: Configure your system
hy: Կարգավորել ձեր համակարգը

en: Use the command line
hy: Օգտագործել հրամանային տողը

en: Requires password to unlock
hy: Պահանջվում է գաղտնաբառը բացել

en: Logout
hy: Դուրս գալ

en: Log out or switch user
hy: Դուրս գալ կամ փոխանջատել օգտագործողին

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
hy: Անջատել, վերսկսել, կասեցնել կամ ձմեռել

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
hy: Թերթել բոլոր տեղական և հեռավոր սկավառակները և թղթապանակները, որոնք հասանելի են այս համակարգչում

en: Open your personal folder
hy: Բացել անձնական պանակը

en: Browse bookmarked and local network locations
hy: Փնտրել էջանշված և տեղական ցանցային վայրերը

en: Browse items placed on the desktop
hy: Փնտրել աշխատանքային սեղանին տեղադրված տարրերը

en: Browse deleted files
hy: Փնտրել ջնջված ֆայլերը

en: Empty trash
hy: Դատարկ թափոնի զամբյուղ

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
hy: Վերջին փաստաթղթերը

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
hy: Սեղմեք սահմանելու նոր արագացուցչի ստեղնը ընտրացանկը բացելու և փակելու համար։

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
hy: Սեղմել Escape կամ սեղմեք կրկին գործողությունը չեղարկելու համար։

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
hy: Սեղմել Backspace գոյություն ունեցող պարտավորեցնող ստեղնը մաքրելու համար։

en: Pick an accelerator
hy: Ընտրիր արագացուցիչ
