MATE Desktop Environment - en to ig translation catalogue (12 entries)

en: Preferences
ig: Nkarachọ

en: Applications
ig: Usoro ihe omume

en: Computer
ig: Kọmputa

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
ig: Ebe

en: Home Folder
ig: Nsomebefaịlụ nke ụlọ

en: Network
ig: Ikukumgbasaozi

en: Desktop
ig: Desktọ́ọ̀pụ̀

en: Trash
ig: Ebemkpofuozi

en: Lock Screen
ig: Kpọchie Inyogo

en: Images
ig: Inyogo

en: Name
ig: Aha

note: i18n
en: Remove
ig: Wepụ
