MATE Desktop Environment - en to ku_IQ translation catalogue (63 entries)

en: Menu
ku_IQ: پێڕست

en: Preferences
ku_IQ: هەڵبژاردەکان

en: Edit menu
ku_IQ: دەستکاریکردنی پێڕست

en: About
ku_IQ: دەربارە

note: i18n
en: Menu preferences
ku_IQ: هەڵبژاردەکانی پێڕست

en: Show button icon
ku_IQ: پیشاندانی وێنۆچکەی دوگمە

en: Show system plugin
ku_IQ: پیشاندانی پێوەکراوەی سیستەم

en: Show places plugin
ku_IQ: پیشاندانی شوێنی پێوەکراوەکان

en: Show application comments
ku_IQ: پیشاندانی سەرنجەکانی نەرمەواڵە

en: Show category icons
ku_IQ: پیشاندانی وێنۆچکەی هاوپۆلەکان

en: Border width:
ku_IQ: پانی لێوار:

en: pixels
ku_IQ: وێنەخاڵ

en: Button text:
ku_IQ: دەقی دوقمە:

en: Options
ku_IQ: بژاردەکان

en: Applications
ku_IQ: نەرمەواڵەکان

en: Favorites
ku_IQ: دڵخوازەکان

en: Main button
ku_IQ: دوگمەی سەرەکی

en: Plugins
ku_IQ: پێوەکراوەکان

en: Dictionary
ku_IQ: فەرهەنگ

en: Computer
ku_IQ: کۆمپیوتەر

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
ku_IQ: ژمارەی ستوونەکان:

en: Icon size:
ku_IQ: قەبارەی وێنۆچکە:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
ku_IQ: شوێنەکان

en: Height:
ku_IQ: بەرزی:

en: Home Folder
ku_IQ: بەخچەی ماڵەوە

en: Network
ku_IQ: ڕایەڵە

en: Desktop
ku_IQ: ڕوومێز

en: Trash
ku_IQ: گڵیشدان

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
ku_IQ: سیستەم

en: Package Manager
ku_IQ: بەڕێوەبەری گورزە

en: Control Center
ku_IQ: ناوەندی سەرپەرشتی

en: Terminal
ku_IQ: تێرمینال

en: Quit
ku_IQ: دەرچوون

en: Edit Place
ku_IQ: دەستکاریکردنی شوێن

en: New Place
ku_IQ: شوێنی نوێ

en: Select a folder
ku_IQ: بوخچەیەک هەڵبژێرە

en: Keyboard shortcut:
ku_IQ: کوتبڕی تەختەکلیل:

en: Images
ku_IQ: وێنەکان

en: Name
ku_IQ: ناو

en: Path
ku_IQ: ڕێڕەو

en: Name:
ku_IQ: ناو:

en: Path:
ku_IQ: ڕێڕەو:

note: i18n
en: Search:
ku_IQ: گەڕان:

en: All applications
ku_IQ: هەموو نەرمەواڵەکان

en: Search Google for %s
ku_IQ: گەڕانی گوگڵ بۆ %s

en: Search Wikipedia for %s
ku_IQ: گەڕانی ویکیپیدیا بۆ %s

en: Search Computer for %s
ku_IQ: گەڕانی کۆمپیوتەر بۆ %s

note: i18n
en: Add to desktop
ku_IQ: زیادکردنی بۆ سەر ڕوومێز

en: Launch
ku_IQ: بەکارخستن

en: Remove from favorites
ku_IQ: لابردن لە دڵخوازەکان

en: Edit properties
ku_IQ: دەستکاریکردنی تایبەتمەندییەکان

note: i18n
en: Remove
ku_IQ: لابردن

en: Show in my favorites
ku_IQ: پیشاندانی لە دڵخوازەکانم

en: Delete from menu
ku_IQ: سڕینەوەی لە پێڕست

en: Search Google
ku_IQ: گەڕان لە گوگڵ

en: Search Wikipedia
ku_IQ: گەڕان لە ویکیپێدیا

en: Search Computer
ku_IQ: گەڕان لەناو کۆمپیوتەر

en: All
ku_IQ: هەموو

en: Show all applications
ku_IQ: پیشاندانی هەموو نەرمەواڵەکان

en: Install, remove and upgrade software packages
ku_IQ: دامەزراندن، سڕینەوە و بەرزکردنەوەی گورزەی نەرمەکاڵاکان

en: Open your personal folder
ku_IQ: کردنەوەی بوخچەی کەسی

en: Browse deleted files
ku_IQ: گەڕان لە پەڕگە سڕاوەکان

en: Empty trash
ku_IQ: بەتاڵکردنی گلێشدان
