MATE Desktop Environment - en to la translation catalogue (12 entries)

en: Preferences
la: Praeferentiae

en: About
la: De Hac Re

en: Applications
la: Opportuna

en: Computer
la: Computratrum

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
la: Loci

en: Home Folder
la: Forulus domi

en: Network
la: Reticulum

en: Desktop
la: Tabula

en: Trash
la: Quisquiliae

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
la: Systema

en: Terminal
la: Termināle

en: Name
la: Nomen
