MATE Desktop Environment - en to mg translation catalogue (24 entries)

en: Preferences
mg: Safidy

en: About
mg: Mombamomba

en: pixels
mg: pixel

en: Options
mg: Safidy

en: Applications
mg: Rindran'asa

en: Plugins
mg: Plugin

en: Dictionary
mg: Rakibolana

en: Computer
mg: solosaina

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
mg: Toerana

en: Home Folder
mg: Laha-tahirin'ny fandraisana

en: Network
mg: Rezo

en: Desktop
mg: Sehatr'asa

en: Trash
mg: Daba

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
mg: Rafitra

en: Lock Screen
mg: Gejao ny efijery

en: Select a folder
mg: Misafidiana laha-tahiry iray

en: Images
mg: Sary

en: Name
mg: Anarana

en: Path
mg: Sori-dàlana

en: Name:
mg: Anarana:

en: Path:
mg: Sori-dàlana:

note: i18n
en: Remove
mg: Esory

en: All
mg: Ny rehetra

en: Use the command line
mg: Hampiasa ny lazam-baiko
