MATE Desktop Environment - en to mi translation catalogue (10 entries)

en: Preferences
mi: Ngā tina hiahia

en: About
mi: Mō

en: Applications
mi: Ngā Pūmanawa Rorohiko

en: Computer
mi: Te Rorohiko

en: Home Folder
mi: Kōpaki Kāinga

en: Network
mi: Kōtuitui

en: Desktop
mi: Te papa mahi

en: Trash
mi: Te Para

en: Name
mi: Ingoa

note: i18n
en: Remove
mi: Tangohia
