MATE Desktop Environment - en to mk translation catalogue (33 entries)

en: Preferences
mk: Параметри

en: About
mk: За

en: pixels
mk: пиксели

en: Options
mk: Опции

en: Applications
mk: Апликации

en: Plugins
mk: Додатоци

en: Dictionary
mk: Речник

en: Computer
mk: Компјутер

en: Icon size:
mk: Големина на икони:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
mk: Места

en: Height:
mk: Висина:

en: Home Folder
mk: Домашна папка

en: Network
mk: Мрежа

en: Desktop
mk: Работна површина

en: Trash
mk: Корпа

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
mk: Систем

en: Control Center
mk: Контролен центар

en: Terminal
mk: Терминал

en: Lock Screen
mk: Заклучи екран

en: Quit
mk: Откажи

en: Select a folder
mk: Одберете папка

en: Images
mk: Слики

en: Name
mk: Име

en: Path
mk: Патека

en: Name:
mk: Име:

en: Path:
mk: Патека:

note: i18n
en: Search:
mk: Пребарај:

note: i18n
en: Remove
mk: Отстрани

en: All
mk: Сѐ

en: Use the command line
mk: Користи ја командната линија

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
mk: Разгледај ги сите локални, далечни дискови и папки пристапливи од овој компјутер

en: Open your personal folder
mk: Отворете ја Вашата лична папка

en: Browse bookmarked and local network locations
mk: Разгледај обележани и локални мрежни локации
