MATE Desktop Environment - en to ms translation catalogue (103 entries)

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
ms: Tidak dapat memuatkan palam:

en: Couldn't initialize plugin
ms: Tidak dapat mengasalkan palam

en: An Advanced Menu for the MATE Desktop
ms: Sebuah Menu Lanjutan untuk Desktop MATE

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Edit menu
ms: Sunting menu

en: Reload plugins
ms: Muat semula palam

en: About
ms: Perihal

note: i18n
en: Menu preferences
ms: Keutamaan menu

en: Always start with favorites pane
ms: Sentiasa bermula dengan anak tetingkap kegemaran

en: Show button icon
ms: Tunjuk ikon butang

en: Show recent documents plugin
ms: Tunjuk palam dokumen baru-baru ini

en: Show applications plugin
ms: Tunjuk palam aplikasi

en: Show system plugin
ms: Tunjuk palam sistem

en: Show places plugin
ms: Tunjuk palam tempat

en: Show application comments
ms: Tunjuk ulasan aplikasi

en: Show category icons
ms: Tunjuk ikon kategori

en: Hover
ms: Apung

en: Remember the last category or search
ms: Ingat kategori terakhir atau gelintar

en: Swap name and generic name
ms: Silih nama dan nama generik

en: Border width:
ms: Lebar sempadan:

en: pixels
ms: piksel

en: Button text:
ms: Teks butang:

en: Options
ms: Pilihan

en: Applications
ms: Aplikasi

en: Favorites
ms: Kegemaran

en: Main button
ms: Butang utama

en: Plugins
ms: Palam

en: Always show search suggestions
ms: Sentiasa tunjuk cadangan gelintar

en: Search Engines:
ms: Enjin Gelintar:

en: Dictionary
ms: Kamus

en: Computer
ms: Komputer

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
ms: Bilangan lajur:

en: Icon size:
ms: Saiz ikon:

en: Hover delay (ms):
ms: Lengah apung (ms):

en: Search command:
ms: Perintah gelintar:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
ms: Tempat

en: Allow Scrollbar
ms: Benarkan Palang Tatal

en: Show GTK+ Bookmarks
ms: Tunjuk Tanda Buku GTK+

en: Height:
ms: Tinggi:

en: Toggle Default Places:
ms: Togol Tempat Lalai:

en: Home Folder
ms: Folder Rumah

en: Network
ms: Rangkaian

en: Trash
ms: Tong Sampah

en: Custom Places:
ms: Tempat Suai:

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
ms: Sistem

en: Toggle Default Items:
ms: Togol Item Lalai;

en: Package Manager
ms: Pengurus Pakej

en: Control Center
ms: Pusat Kawalan

en: Lock Screen
ms: Kunci Skrin

en: Log Out
ms: Daftar Keluar

en: Quit
ms: Keluar

en: Edit Place
ms: Sunting Tempat

en: New Place
ms: Tempat Baharu

en: Select a folder
ms: Pilih satu folder

en: Keyboard shortcut:
ms: Pintasan papan kekunci:

en: Images
ms: Imej

en: Name
ms: Nama

en: Path
ms: Laluan

en: Name:
ms: Nama:

en: Path:
ms: Laluan:

note: i18n
en: Search:
ms: Gelintar:

en: All applications
ms: Semua aplikasi

en: Search DuckDuckGo for %s
ms: Gelintar DuckDuckGo untuk %s

en: Search Google for %s
ms: Gelintar Google untuk %s

en: Search Wikipedia for %s
ms: Gelintar Wikipedia untuk %s

en: Lookup %s in Dictionary
ms: Cari %s di dalam Kamus

en: Search Computer for %s
ms: Gelintar Komputer untuk %s

note: i18n
en: Add to desktop
ms: Tambah ke desktop

en: Add to panel
ms: Tambah ke panel

en: Insert space
ms: Sisip jarak

en: Insert separator
ms: Sisip pemisah

en: Launch
ms: Lancar

en: Remove from favorites
ms: Buang dari kegemaran

en: Edit properties
ms: Sunting sifat

note: i18n
en: Remove
ms: Buang

en: Show in my favorites
ms: Tunjuk dalam kegemaran saya

en: Delete from menu
ms: Padam dari menu

en: Search DuckDuckGo
ms: Gelintar DuckDuckGo

en: Search Google
ms: Gelintar Google

en: Search Wikipedia
ms: Gelintar Wikipedia

en: Lookup Dictionary
ms: Carian Kamus

en: Search Computer
ms: Gelintar Komputer

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
ms: Tidak dapat simpan kegemaran. Periksa sama ada anda telah membuat capaian tulis kepada  ~/.config/mate-menu

en: All
ms: Semua

en: Show all applications
ms: Tunjuk semua aplikasi

en: Install, remove and upgrade software packages
ms: Pasang, buang dan tatar pakej perisian

en: Configure your system
ms: Konfigur sistem anda

en: Use the command line
ms: Guna baris perintah

en: Requires password to unlock
ms: Perlukan kata laluan utuk dibuka

en: Logout
ms: Daftar Keluar

en: Log out or switch user
ms: Daftar keluar atau tukar pengguna

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
ms: Matikan, mula semula, tangguh atau hibernasi

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ms: Layar semua cakera jauh dan setempat serta folder boleh capai dari komputer ini

en: Open your personal folder
ms: Buka folder peribadi anda

en: Browse bookmarked and local network locations
ms: Layar lokasi rangkaian setempat dan bertanda buku

en: Browse items placed on the desktop
ms: Layar item yang ditempatkan pada dekstop

en: Browse deleted files
ms: Layar fail dipadam

en: Empty trash
ms: Kosongkan tong sampah

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
ms: Dokumen baru-baru ini

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
ms: Klik untuk tetapkan kekunci pemecut baharu untuk membuka dan menutup menu.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
ms: Tekan Escape atau klik sekali lagi untuk batalkan operasi.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
ms: Tekan Backspace untuk kosongkan pengikatan kekunci sedia ada.

en: Pick an accelerator
ms: Ambil satu pemecut
