MATE Desktop Environment - en to nb translation catalogue (105 entries)

en: Menu
nb: Meny

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
nb: Kan ikke laste programtillegg:

en: Couldn't initialize plugin
nb: Kunne ikke klargjøre programtillegg

en: An Advanced Menu for the MATE Desktop
nb: En avansert meny for skrivebordsmiljøet MATE

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Edit menu
nb: Rediger meny

en: Reload plugins
nb: Gjeninnlast programtillegg

en: About
nb: Om

note: i18n
en: Menu preferences
nb: Menyinnstillinger

en: Always start with favorites pane
nb: Alltid start med favorittpanelet

en: Show button icon
nb: Vis knappeikon

en: Show recent documents plugin
nb: Vis programtillegg for nylige dokumenter

en: Show applications plugin
nb: Vis programtillegg for programmer

en: Show system plugin
nb: Vis programtillegg for system

en: Show places plugin
nb: Vis programtillegg for steder

en: Show application comments
nb: Vis programkommentarer

en: Show category icons
nb: Vis kategoriikoner

en: Hover
nb: Pekersveving

en: Remember the last category or search
nb: Husk siste kategori eller søk

en: Swap name and generic name
nb: Bytt navn og generisk navn

en: Border width:
nb: Kantbredde:

en: pixels
nb: piksler

en: Button text:
nb: Knappetekst:

en: Options
nb: Valg

en: Applications
nb: Programmer

en: Favorites
nb: Favoritter

en: Main button
nb: Hovedknapp

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: Always show search suggestions
nb: Alltid vis søkeforslag

en: Search Engines:
nb: Søkemotorer:

en: Dictionary
nb: Ordbok

en: Computer
nb: Datamaskin

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
nb: Antall kolonner:

en: Icon size:
nb: Ikonstørrelse:

en: Hover delay (ms):
nb: Forsinkelse for pekersveving (ms):

en: Search command:
nb: Søkekommando:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
nb: Steder

en: Allow Scrollbar
nb: Tillat rullefelt

en: Show GTK+ Bookmarks
nb: Vis GTK+bokmerker

en: Height:
nb: Høyde:

en: Toggle Default Places:
nb: Veksle forvalgte steder:

en: Home Folder
nb: Hjemmemappe

en: Network
nb: Nettverk

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Custom Places:
nb: Egendefinerte steder:

en: Toggle Default Items:
nb: Veksle forvalgte elementer:

en: Package Manager
nb: Pakkebehandler

en: Control Center
nb: Kontrollsenter

en: Lock Screen
nb: Lås skjerm

en: Log Out
nb: Logg ut

en: Quit
nb: Avslutt

en: Edit Place
nb: Rediger sted

en: New Place
nb: Nytt sted

en: Select a folder
nb: Velg en mappe

en: Keyboard shortcut:
nb: Tastatursnarvei:

en: Images
nb: Bilder

en: Name
nb: Navn

en: Path
nb: Sti

en: Name:
nb: Navn:

en: Path:
nb: Sti:

note: i18n
en: Search:
nb: Søk:

en: All applications
nb: Alle programmer

en: Search DuckDuckGo for %s
nb: Søk på DuckDuckGo etter %s

en: Search Google for %s
nb: Søk på Google etter %s

en: Search Wikipedia for %s
nb: Søk i WIkipedia etter %s

en: Lookup %s in Dictionary
nb: Slå opp %s i ordboken

en: Search Computer for %s
nb: Søk på datamaskinen etter %s

note: i18n
en: Add to desktop
nb: Legg til på skrivebordet

en: Add to panel
nb: Legg til i panel

en: Insert space
nb: Sett inn mellomrom

en: Insert separator
nb: Sett inn inndelingstegn

en: Launch
nb: Kjør

en: Remove from favorites
nb: Fjern fra favoritter

en: Edit properties
nb: Rediger egenskaper

note: i18n
en: Remove
nb: Fjern

en: Show in my favorites
nb: Vis i mine favoritter

en: Delete from menu
nb: Slett fra menyen

en: Search DuckDuckGo
nb: Søk på DuckDuckGo

en: Search Google
nb: Søk på Google

en: Search Wikipedia
nb: Søk på WIkipedia

en: Lookup Dictionary
nb: Slå opp i ordbok

en: Search Computer
nb: Søk på datamaskinen

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
nb: Kunne ikke lagre favoritter. Kontroller at du har skrivetilgang til ~/.config/mate-menu

en: All
nb: Alle

en: Show all applications
nb: Vis alle programmer

en: Install, remove and upgrade software packages
nb: Installer, fjern og oppgrader programvarepakker

en: Configure your system
nb: Sett opp systemet ditt

en: Use the command line
nb: Bruk kommandolinjen

en: Requires password to unlock
nb: Krever passord for å låse opp

en: Logout
nb: Logg ut

en: Log out or switch user
nb: Logg ut eller bytt bruker

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
nb: Slå av, omstart, hvil eller dvalgang

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
nb: Bla gjennom alle lokale og eksterne disker og mapper som kan nås fra denne datamaskinen

en: Open your personal folder
nb: Åpne din personlige mappe

en: Browse bookmarked and local network locations
nb: Bla gjennom nettverksplasseringer i bokmerker og lokalt

en: Browse items placed on the desktop
nb: Se igjennom elementer plassert på skrivebordet

en: Browse deleted files
nb: Utforsk slettede filer

en: Empty trash
nb: Tøm papirkurv

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
nb: Nylige dokumenter

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
nb: Klikk for å sette ny hurtigtast for åpning og lukking av menyen.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
nb: Trykk på Esc eller klikk igjen for å avbryte operasjonen.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
nb: Trykk ← for å tømme eksisterende hurtigtast.

en: Pick an accelerator
nb: Velg en hurtigtast

en: <not set>
nb: <ikke angitt>
