MATE Desktop Environment - en to nn translation catalogue (32 entries)

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: About
nn: Om

en: pixels
nn: pikslar

en: Options
nn: Innstillingar

en: Applications
nn: Program

en: Plugins
nn: Tilleggsmodular

en: Dictionary
nn: Ordliste

en: Computer
nn: Datamaskin

en: Icon size:
nn: Ikonstorleik:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
nn: Stader

en: Home Folder
nn: Heimemappe

en: Network
nn: Nettverk

en: Desktop
nn: Skrivebord

en: Trash
nn: Papirkorga

en: Control Center
nn: Kontrollsenter

en: Lock Screen
nn: Lås skjerm

en: Quit
nn: Avslutt

en: Select a folder
nn: Vel ei mappe

en: Images
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: Path
nn: Sti

en: Name:
nn: Namn:

en: Path:
nn: Stig:

note: i18n
en: Search:
nn: Søk:

note: i18n
en: Remove
nn: Fjern

en: All
nn: Alle

en: Use the command line
nn: Bruk kommandolinja

en: Logout
nn: Utlogging

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
nn: Bla gjennom alle lokale og eksterne diskar og mapper som kan nåast frå denne datamaskina

en: Open your personal folder
nn: Opna di personlige mappe

en: Browse bookmarked and local network locations
nn: Bla gjennom nettverkslokasjonar i bokmerke og lokalt

en: Empty trash
nn: Tøm papirkorg
