MATE Desktop Environment - en to oc translation catalogue (107 entries)

en: Menu
oc: Menú

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
oc: Impossible de cargar l'empeuton :

en: Couldn't initialize plugin
oc: Inicializacion impossibla del plugin

en: An Advanced Menu for the MATE Desktop
oc: Un menú avançat per l’environament de burèu MATE

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Edit menu
oc: Modificar lo menú

en: Reload plugins
oc: Recargar los empeutons

en: About
oc: A prepaus

note: i18n
en: Menu preferences
oc: Preferéncias del menú

en: Always start with favorites pane
oc: Totjorn començar amb lo panèl dels favorits

en: Show button icon
oc: Afichar l'icòna de boton

en: Show recent documents plugin
oc: Afichar l'empeuton dels documents recents

en: Show applications plugin
oc: Afichar l'empeuton de las aplicacions

en: Show system plugin
oc: Afichar los plugin sistèma

en: Show places plugin
oc: Afichar los plugin d’emplaçaments

en: Show application comments
oc: Afichar los comentaris d’aplicacion

en: Show category icons
oc: Mostrar las icònas de categoria

en: Hover
oc: Susvòl de cursor

en: Remember the last category or search
oc: Se remembrar de la darrièra categoria o recèrca

en: Swap name and generic name
oc: Intervertir nom e nom generic

en: Border width:
oc: Largor de bordaduras :

en: pixels
oc: pixèls

en: Button text:
oc: Tèxte del boton :

en: Options
oc: Opcions

en: Applications
oc: Aplicacions

en: Favorites
oc: Favorits

en: Main button
oc: Boton principal

en: Plugins
oc: Empeutons

en: Always show search suggestions
oc: Totjorn afichar las suggestions de recèrca

en: Search Engines:
oc: Motors de recèrca :

en: Wikipedia
oc: Wikipèdia

en: Dictionary
oc: Diccionari

en: Computer
oc: Ordenador

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
oc: Nombre de colomnas :

en: Icon size:
oc: Talha de l'icòna :

en: Hover delay (ms):
oc: Relambi de subrevòl (ms) :

en: Search command:
oc: Recercar comanda :

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
oc: Acorchis

en: Allow Scrollbar
oc: Autorizar barra de desfilament

en: Show GTK+ Bookmarks
oc: Afichar los marcapaginas GTK

en: Height:
oc: Nautor :

en: Toggle Default Places:
oc: Alternar los emplaçaments per defaut :

en: Home Folder
oc: Dossièr personal

en: Network
oc: Ret

en: Desktop
oc: Burèu

en: Trash
oc: Escobilhièr

en: Custom Places:
oc: Emplaçaments personalizats :

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
oc: Sistèma

en: Toggle Default Items:
oc: Alternar los elements per defaut :

en: Package Manager
oc: Gestionari de paquets

en: Control Center
oc: Centre de contraròtle

en: Lock Screen
oc: Verrolhar l'ecran

en: Log Out
oc: Desconnexion

en: Quit
oc: Quitar

en: Edit Place
oc: Modificar l'emplaçament

en: New Place
oc: Emplaçament novèl

en: Select a folder
oc: Seleccionar un dorsièr

en: Keyboard shortcut:
oc: Acorchi de clavièr :

en: Images
oc: Imatges

en: Name
oc: Nom

en: Path
oc: Camin

en: Name:
oc: Nom :

en: Path:
oc: Camin :

note: i18n
en: Search:
oc: Recercar :

en: All applications
oc: Totas las aplicacions

en: Search DuckDuckGo for %s
oc: Recercar %s amb DuckDuckGo

en: Search Google for %s
oc: Recercar %s sus Google

en: Search Wikipedia for %s
oc: Recercar %s sus Wikipèdia

en: Lookup %s in Dictionary
oc: Consultar %s dins Diccionari

en: Search Computer for %s
oc: Recercar %s dins l’ordenador

note: i18n
en: Add to desktop
oc: Apondre al burèu

en: Add to panel
oc: Apondre al panèl

en: Insert space
oc: Inserir un espaci

en: Insert separator
oc: Inserir un separador

en: Launch
oc: Aviar

en: Remove from favorites
oc: Suprimir dels favorits

en: Edit properties
oc: Modificar las proprietats

note: i18n
en: Remove
oc: Suprimir

en: Show in my favorites
oc: Afichar dins mos favorits

en: Delete from menu
oc: Suprimir del menú

en: Search DuckDuckGo
oc: Recèrca DuckDuckGo

en: Search Google
oc: Recèrca Google

en: Search Wikipedia
oc: Recèrca Wikipèdia

en: Lookup Dictionary
oc: Consultacion Diccionari

en: Search Computer
oc: Recèrca sus l'ordenador

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
oc: Salvagarda impossibla dels favorits. Verificatz qu’avètz l’accès en escritura a  ~/.config/mate-menu

en: All
oc: Totes

en: Show all applications
oc: Mostrar totas las aplicacions

en: Install, remove and upgrade software packages
oc: Installar, suprimir e actualizar los paquets logicials

en: Configure your system
oc: Configurar vòstre sistèma

en: Use the command line
oc: Utilizar la linha de comanda

en: Requires password to unlock
oc: Requerís un senhal per desverrolhar

en: Logout
oc: Desconnexion

en: Log out or switch user
oc: Se desconnectar o cambiar d’utilizaire

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
oc: Atudar, reaviar, metre en velha o ivernar

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
oc: Percórrer totes los disques e repertòris locals e distants que son accessibles a partir de l'ordenador

en: Open your personal folder
oc: Dobrir vòstre dossièr personal

en: Browse bookmarked and local network locations
oc: Explorar los emplaçaments dins los favorits e la ret locala

en: Browse items placed on the desktop
oc: Percórrer los elements plaçats al burèu

en: Browse deleted files
oc: Percórrer los fichièrs suprimits

en: Empty trash
oc: Voidar l'escobilhièr

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
oc: Documents recents

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
oc: Clicatz per definir una tòca d’acceleracion novèla per dobrir e tampar lo menú.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
oc: Quichatz Escapar o clicatz de nòu per anullar l’operacion.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
oc: Quichatz sus Retorn arrièr per escafar l'acorchi de clavièr.

en: Pick an accelerator
oc: Causir un acorchi

en: <not set>
oc: <pas definit>
