MATE Desktop Environment - en to pa translation catalogue (35 entries)

en: Preferences
pa: ਮੇਰੀ ਪਸੰਦ

en: About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ

en: pixels
pa: ਪਿਕਸਲ

en: Options
pa: ਚੋਣਾਂ

en: Applications
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ

en: Plugins
pa: ਪਲੱਗਇਨ

en: Dictionary
pa: ਡਿਕਸ਼ਨਰੀ

en: Computer
pa: ਕੰਪਿਊਟਰ

en: Icon size:
pa: ਆਈਕਾਨ ਆਕਾਰ:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
pa: ਥਾਵਾਂ

en: Height:
pa: ਉਚਾਈ:

en: Home Folder
pa: ਘਰ ਫੋਲਡਰ

en: Network
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ

en: Desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ

en: Trash
pa: ਰੱਦੀ

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
pa: ਸਿਸਟਮ

en: Control Center
pa: ਕੰਟਰੋਲ ਕੇਂਦਰ

en: Terminal
pa: ਟਰਮੀਨਲ

en: Lock Screen
pa: ਸਕਰੀਨ ਲਾਕ ਕਰੋ

en: Quit
pa: ਬਾਹਰ

en: Select a folder
pa: ਇੱਕ ਫੋਲਡਰ ਚੁਣੋ

en: Images
pa: ਚਿੱਤਰ

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Path
pa: ਮਾਰਗ

en: Name:
pa: ਨਾਂ:

en: Path:
pa: ਮਾਰਗ:

note: i18n
en: Search:
pa: ਖੋਜ:

note: i18n
en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

en: All
pa: ਸਭ

en: Use the command line
pa: ਕਮਾਂਡ ਲਾਇਨ ਵਰਤੋਂ

en: Logout
pa: ਲਾਗ-ਆਉਟ

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
pa: ਸਭ ਲੋਕਲ ਅਤੇ ਰਿਮੋਟ ਡਿਸਕਾਂ ਅਤੇ ਇਸ ਕੰਪਿਊਟਰ ਤੋਂ ਵਰਤੋਂਯੋਗ ਫੋਲਡਰ ਦੀ ਝਲਕ

en: Open your personal folder
pa: ਆਪਣਾ ਨਿੱਜੀ ਫੋਲਡਰ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Browse bookmarked and local network locations
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਕੀਤੇ ਅਤੇ ਲੋਕਲ ਨੈੱਟਵਰਕ ਟਿਕਾਣੇ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Empty trash
pa: ਰੱਦੀ ਖਾਲੀ
