MATE Desktop Environment - en to ps translation catalogue (27 entries)

en: Preferences
ps: غوراوي

en: About
ps: په اړه

en: pixels
ps: پېکسلې

en: Options
ps: غوراوي

en: Applications
ps: کاريالونه

en: Plugins
ps: لګونونه

en: Dictionary
ps: ويېپانګه

en: Computer
ps: سولګر

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
ps: ځايونه

en: Home Folder
ps: کور پوښۍ

en: Network
ps: ځال

en: Desktop
ps: سرپاڼه

en: Trash
ps: خځلنۍ

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
ps: غونډال

en: Terminal
ps: پايالی

en: Lock Screen
ps: پرده کولپول

en: Select a folder
ps: يوه پوښۍ وټاکئ

en: Images
ps: انځورونه

en: Name
ps: نوم

en: Path
ps: يونلور

en: Name:
ps: نوم:

en: Path:
ps: :يونلور

note: i18n
en: Search:
ps: لټول:

note: i18n
en: Remove
ps: ړنګول

en: All
ps: ټول

en: Use the command line
ps: بولۍ ليکه کارول

en: Open your personal folder
ps: خپل ځاني پوښۍ پرانيستل
