MATE Desktop Environment - en to sq translation catalogue (54 entries)

en: Preferences
sq: Parapëlqimet

en: About
sq: Rreth

en: Show application comments
sq: Shfaq komentet e programeve

en: Show category icons
sq: Shfaq ikonat e kategorisë

en: Remember the last category or search
sq: Kujto kategorinë ose kërkimin e fundit

en: pixels
sq: piksel

en: Options
sq: Opsionet

en: Applications
sq: Programe

en: Always show search suggestions
sq: Shfaq gjithmonë sugjerimet e kërkimit

en: Search Engines:
sq: Motorë kërkimi:

en: Dictionary
sq: Fjalori

en: Computer
sq: Kompjuteri

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
sq: Numri i kolonave:

en: Icon size:
sq: Madhësia e ikonës:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
sq: Rezerva

en: Height:
sq: Lartësia:

en: Home Folder
sq: Kartela personale

en: Network
sq: Rrjeti

en: Desktop
sq: Desktopi

en: Trash
sq: Koshi

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
sq: Sistemi

en: Package Manager
sq: Menaxher Pakete

en: Control Center
sq: Qendra e kontrollit

en: Terminal
sq: Terminali

en: Lock Screen
sq: Blloko Ekranin

en: Quit
sq: Mbyll

en: Select a folder
sq: Zgjidh kartelën

en: Images
sq: Figura

en: Name
sq: Emri

en: Path
sq: Pozicioni

en: Name:
sq: Emri:

en: Path:
sq: Pozicioni:

note: i18n
en: Search:
sq: Kërko:

en: All applications
sq: Të gjithë programet

en: Search Google for %s
sq: Kërko Google për %s

en: Search Wikipedia for %s
sq: Kërko Wikipedia për %s

en: Lookup %s in Dictionary
sq: Kërko %s në Fjalor

en: Search Computer for %s
sq: Kërko Kompjuter për %s

en: Add to panel
sq: Shto në panel

en: Insert space
sq: Fut hapësirë

en: Insert separator
sq: Fut ndarës

note: i18n
en: Remove
sq: Hiq

en: Search Google
sq: Kërko në Google

en: Search Wikipedia
sq: Kërko në Wikipedia

en: Search Computer
sq: Kërko në kompjuter

en: All
sq: Gjithçka

en: Configure your system
sq: Konfiguro sistemin tuaj

en: Use the command line
sq: Përdor rreshtin e komandës

en: Logout
sq: Dil

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sq: Shfleton të gjithë disqet dhe kartelat lokale dhe në distancë të arritshme nga ky kompjutër

en: Open your personal folder
sq: Hap kartelën personale

en: Browse bookmarked and local network locations
sq: Shfleton pozicionet e rrjetit lokal dhe në libërshënues

en: Browse items placed on the desktop
sq: Shfletoni artikujt e vendosur në desktop

en: Empty trash
sq: Zbraz koshin
