MATE Desktop Environment - en to sr translation catalogue (109 entries)

en: Menu
sr: Изборник

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
sr: Не могу да учитам прикључак:

en: Couldn't initialize plugin
sr: Не могу да покренем прикључак

en: Preferences
sr: Поставке

en: Edit menu
sr: Уреди изборник

en: Reload plugins
sr: Поново учитај прикључке

en: About
sr: О програму

note: i18n
en: Menu preferences
sr: Поставке изборника

en: Always start with favorites pane
sr: Увек покрени са омиљеном површи

en: Show button icon
sr: Прикажи иконицу дугмета

en: Show recent documents plugin
sr: Прикажи прикључак скорашњих докумената

en: Show applications plugin
sr: Прикажи прикључак програма

en: Show system plugin
sr: Прикажи прикључак система

en: Show places plugin
sr: Прикажи прикључак места

en: Show application comments
sr: Прикажи напомене програма

en: Show category icons
sr: Прикажи иконице категорија

en: Hover
sr: Лебди

en: Remember the last category or search
sr: Запамти последњу категорију или претрагу

en: Swap name and generic name
sr: Размени назив и општи назив

en: Border width:
sr: Ширина ивице:

en: pixels
sr: тачкица

en: Button text:
sr: Текст дугмета:

en: Options
sr: Могућности

en: Applications
sr: Програми

en: Favorites
sr: Омиљено

en: Main button
sr: Главно дугме

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Always show search suggestions
sr: Увек прикажи предлоге претраге

en: Search Engines:
sr: Погони претраге:

en: DuckDuckGo
sr: Паткица

en: Google
sr: Гугл

en: Wikipedia
sr: Википедија

en: Dictionary
sr: Речник

en: Computer
sr: Рачунар

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
sr: Број колона:

en: Icon size:
sr: Величина иконице:

en: Hover delay (ms):
sr: Застој лебдења (ms):

en: Search command:
sr: Нредба претраге:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
sr: Места

en: Allow Scrollbar
sr: Допусти клизач

en: Show GTK+ Bookmarks
sr: Прикажи Гтк+ обележиваче

en: Height:
sr: Висина:

en: Toggle Default Places:
sr: Укључи основна места:

en: Home Folder
sr: Лична фасцикла

en: Network
sr: Мрежа

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Trash
sr: Смеће

en: Custom Places:
sr: Произвољна места:

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
sr: Систем

en: Toggle Default Items:
sr: Укључи основне ставке:

en: Package Manager
sr: Управник пакета

en: Control Center
sr: Управљачки центар

en: Terminal
sr: Терминал

en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Log Out
sr: Одјави се

en: Quit
sr: Изађи

en: Edit Place
sr: Уреди место

en: New Place
sr: Ново место

en: Select a folder
sr: Изабери фасциклу

en: Keyboard shortcut:
sr: Пречица тастатуре:

en: Images
sr: Слике

en: Name
sr: Назив

en: Path
sr: Путања

en: Name:
sr: Назив:

en: Path:
sr: Путања:

note: i18n
en: Search:
sr: Потражи:

en: All applications
sr: Сви програми

en: Search DuckDuckGo for %s
sr: Потражи „%s“ на Паткици

en: Search Google for %s
sr: Потражи „%s“ Гуглом

en: Search Wikipedia for %s
sr: Потражи „%s“ на Википедији

en: Lookup %s in Dictionary
sr: Потражи „%s“ у речнику

en: Search Computer for %s
sr: Потражи „%s“ на рачунару

note: i18n
en: Add to desktop
sr: Додај на радну површ

en: Add to panel
sr: Додај на панел

en: Insert space
sr: Уметни размак

en: Insert separator
sr: Уметни раздвојник

en: Launch
sr: Покрени

en: Remove from favorites
sr: Уклоните из омиљених

en: Edit properties
sr: Уреди својства

note: i18n
en: Remove
sr: Уклони

en: Show in my favorites
sr: Прикажи у омиљеним

en: Delete from menu
sr: Обришите из изборника

en: Search DuckDuckGo
sr: Претражи Паткицу

en: Search Google
sr: Претражи Гугл

en: Search Wikipedia
sr: Претражи Википедију

en: Lookup Dictionary
sr: Претражи речник

en: Search Computer
sr: Претражи рачунар

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
sr: Не могу да сачувам омиљене. Проверите да ли можете да пишете у „~/.config/mate-menu“

en: All
sr: Све

en: Show all applications
sr: Прикажи све програме

en: Install, remove and upgrade software packages
sr: Инсталирајте, уклоните и ажурирајте софтверске пакете

en: Configure your system
sr: Подесите ваш систем

en: Use the command line
sr: Користите линију наредби

en: Requires password to unlock
sr: Захтева лозинку за откључавање

en: Logout
sr: Одјавите се

en: Log out or switch user
sr: Одјавите се или промените корисника

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
sr: Искључите, поново покрените, обуставите или замрзните

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr: Разгледајте све месне и удаљене дискове и фасцикле којима се може приступити са овог рачунара

en: Open your personal folder
sr: Отворите вашу личну фасциклу

en: Browse bookmarked and local network locations
sr: Разгледајте обележена и месна мрежна места

en: Browse items placed on the desktop
sr: Разгледајте ставке постављене на радној површи

en: Browse deleted files
sr: Разгледајте обрисане датотеке

en: Empty trash
sr: Испразните смеће

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
sr: Скорашњи документи

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
sr: Притисните да подесите нови тастер пречице за отварање и затварање изборника.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
sr: Притисните „Есц“ или притисните опет да откажете радњу.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
sr: Притисните повратницу да очистите постојеће свезе тастера.

en: Pick an accelerator
sr: Изаберите пречицу

en: <not set>
sr: <није подешено>
