MATE Desktop Environment - en to sr@latin translation catalogue (34 entries)

en: Preferences
sr@latin: Postavke

en: About
sr@latin: O programu

en: pixels
sr@latin: piksela

en: Options
sr@latin: Mogućnosti

en: Applications
sr@latin: Programi

en: Plugins
sr@latin: Dodaci

en: Dictionary
sr@latin: Rečnik

en: Computer
sr@latin: Računar

en: Icon size:
sr@latin: Veličina ikonica:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
sr@latin: Prečice

en: Height:
sr@latin: Visina:

en: Home Folder
sr@latin: Lična fascikla

en: Network
sr@latin: Mreža

en: Desktop
sr@latin: Radna površ

en: Trash
sr@latin: Smeće

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
sr@latin: Sistem

en: Control Center
sr@latin: Upravljački centar

en: Lock Screen
sr@latin: Zaključaj ekran

en: Quit
sr@latin: Izađi

en: Select a folder
sr@latin: Izaberite direktorijum

en: Images
sr@latin: Slike

en: Name
sr@latin: Ime

en: Path
sr@latin: Putanja

en: Name:
sr@latin: Ime:

en: Path:
sr@latin: Putanja:

note: i18n
en: Search:
sr@latin: Traži:

note: i18n
en: Remove
sr@latin: Ukloni

en: All
sr@latin: Sve

en: Use the command line
sr@latin: Koristite liniju naredbi

en: Logout
sr@latin: Odjava

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr@latin: Razgledaj sve lokalne i udaljene diskove i fascikle dostupne sa ovog računara

en: Open your personal folder
sr@latin: Otvorite svoju ličnu fasciklu

en: Browse bookmarked and local network locations
sr@latin: Razgleda ranije obeležena i lokalna mrežna mesta

en: Empty trash
sr@latin: Ispražnjeno smeće
