MATE Desktop Environment - en to tr translation catalogue (105 entries)

en: Menu
tr: Menü

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
tr: Eklenti yüklenemedi:

en: Couldn't initialize plugin
tr: Eklenti başlatılamadı

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Edit menu
tr: Menüyü düzenle

en: Reload plugins
tr: Eklentileri tekrar yükle

en: About
tr: Hakkında

note: i18n
en: Menu preferences
tr: Menü tercihleri

en: Always start with favorites pane
tr: Daima favoriler sekmesi ile başla

en: Show button icon
tr: Düğme simgesini göster

en: Show recent documents plugin
tr: Son kullanılan belgeler eklentisini göster

en: Show applications plugin
tr: Uygulamalar eklentisini göster

en: Show system plugin
tr: Sistem eklentisini göster

en: Show places plugin
tr: Yerler eklentisini göster

en: Show application comments
tr: Uygulama yorumlarını göster

en: Show category icons
tr: Kategori ikonlarını göster

en: Hover
tr: Üzerinde tut

en: Remember the last category or search
tr: Son kategori ya da aramayı hatırla

en: Swap name and generic name
tr: İsim ile alelade ismi değiştir

en: Border width:
tr: Kenarlık kalınlığı:

en: pixels
tr: piksel

en: Button text:
tr: Düğme metni:

en: Options
tr: Ayarlar

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Favorites
tr: Favoriler

en: Main button
tr: Ana düğme

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Always show search suggestions
tr: Arama önerilerini daima göster

en: Search Engines:
tr: Arama Motorları:

en: Dictionary
tr: Sözlük

en: Computer
tr: Bilgisayar

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
tr: Sütun sayısı:

en: Icon size:
tr: İkon boyutu:

en: Hover delay (ms):
tr: Üzerinde tutma süresi (ms):

en: Search command:
tr: Arama komutu:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
tr: Yerler

en: Allow Scrollbar
tr: Kaydıma Çubuğuna Müsaade Et

en: Show GTK+ Bookmarks
tr: GTK+ Yerimlerini Göster

en: Height:
tr: Yükseklik:

en: Toggle Default Places:
tr: Varsayılan Yerleri Değiştir:

en: Home Folder
tr: Ev Klasörü

en: Network
tr: Ağ

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Trash
tr: Çöp kutusu

en: Custom Places:
tr: Özel Yerler:

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
tr: Sistem

en: Toggle Default Items:
tr: Varsayılan Unsurları Değiştir:

en: Package Manager
tr: Paket Yöneticisi

en: Control Center
tr: Kontrol Merkezi

en: Terminal
tr: Uçbirim

en: Lock Screen
tr: Ekranı Kilitle

en: Log Out
tr: Çıkış

en: Quit
tr: Çık

en: Edit Place
tr: Yeri Düzenle

en: New Place
tr: Yeni Yer

en: Select a folder
tr: Klasör seç

en: Keyboard shortcut:
tr: Klavye kısayolu:

en: Images
tr: Resimler

en: Name
tr: İsim

en: Path
tr: Yol

en: Name:
tr: İsim:

en: Path:
tr: Yol:

note: i18n
en: Search:
tr: Ara:

en: All applications
tr: Tüm uygulamalar

en: Search DuckDuckGo for %s
tr: DuckDuckGo'da %s unsurunu ara

en: Search Google for %s
tr: Google'da %s unsurunu ara

en: Search Wikipedia for %s
tr: Vikipedi'de %s unsurunu ara

en: Lookup %s in Dictionary
tr: Sözlükte %s unsurunu ara

en: Search Computer for %s
tr: Bilgisayarda %s unsurunu ara

note: i18n
en: Add to desktop
tr: Masaüstüne ekle

en: Add to panel
tr: Panele ekle

en: Insert space
tr: Boşluk ekle

en: Insert separator
tr: Ayırıcı ekle

en: Launch
tr: Başlat

en: Remove from favorites
tr: Favorilerden kaldır

en: Edit properties
tr: Özellikleri düzenle

note: i18n
en: Remove
tr: Kaldır

en: Show in my favorites
tr: Favorilerimde göster

en: Delete from menu
tr: Menüden sil

en: Search DuckDuckGo
tr: DuckDuckGo'da Ara

en: Search Google
tr: Google'da ara

en: Search Wikipedia
tr: Vikipedi'de ara

en: Lookup Dictionary
tr: Sözlükte ara

en: Search Computer
tr: Bilgisayarda ara

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
tr: Favoriler kaydedilemedi. ~/.config/mate-menu dosyasına yazma iziniz olup olmadığını kontrol edin.

en: All
tr: Hepsi

en: Show all applications
tr: Tüm uygulamaları göster

en: Install, remove and upgrade software packages
tr: Yazılım paketlerini kur, kaldır ve güncelle

en: Configure your system
tr: Sisteminizi yapılandırın

en: Use the command line
tr: Komut satırını kullan

en: Requires password to unlock
tr: Kilidi açmak için parola gerekir

en: Logout
tr: Çıkış

en: Log out or switch user
tr: Çıkış yap ya da kullanıcı değiştir

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
tr: Kapat, yeniden başlat, askıya al ya da uyku kipine al

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
tr: Bu bilgisayardan erişilebilen tüm yerel ve uzaktaki disklere ve klasörlere göz atın

en: Open your personal folder
tr: Kişisel klasörünüzü açın

en: Browse bookmarked and local network locations
tr: Yerimlerine ve yerel ağ konumlarına göz atın

en: Browse items placed on the desktop
tr: Masaüstüne konmuş unsurları tara

en: Browse deleted files
tr: Silinmiş dosyaları tara

en: Empty trash
tr: Çöp kutusunu boşalt

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
tr: Son kullanılan belgeler

en: Click to set a new accelerator key for opening and closing the menu.
tr: Menüyü açıp kapatacak yeni bir hızlandırıcı tuş seçmek için tıklayın.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
tr: İşlemi iptal etmek için Escape tuşuna basın ya da tekrar tıklayın.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
tr: Mevcut kısayolu silmek için geri silme tuşuna basın.

en: Pick an accelerator
tr: Bir hızlandırıcı seçin
