MATE Desktop Environment - en to uz translation catalogue (94 entries)

en: Menu
uz: Menyu

note: Fake class for MyPlugin
en: Couldn't load plugin:
uz: Plaginni yuklab bo'lmadi:

en: Couldn't initialize plugin
uz: Plaginni boshlab bo'lmadi

en: Preferences
uz: Afzalliklar

en: Edit menu
uz: Menyuni tahrirlash

en: Reload plugins
uz: Plaginlarni qayta yuklash

en: About
uz: Haqida

note: i18n
en: Menu preferences
uz: Menyu xususiyatlari

en: Always start with favorites pane
uz: Doim sevimlilar qismi bilan boshlash

en: Show button icon
uz: Tugma nishonchasini ko'rsatish

en: Show recent documents plugin
uz: Yaqindagi hujjatlar plaginini ko'rsatish

en: Show applications plugin
uz: Dasturlar plaginini ko'rsatish

en: Show system plugin
uz: Tizim plaginini ko'rsatish

en: Show places plugin
uz: Joylar plaginini ko'rsatish

en: Show application comments
uz: Dastur izohlarini ko'rsatish

en: Show category icons
uz: Bo'lim nishonchalarini ko'rsatish

en: Hover
uz: Ustiga olib kelish

en: Remember the last category or search
uz: So'nggi bo'lim yoki qidiruvni eslash

en: Swap name and generic name
uz: Swam nomi va umumiy nom

en: Border width:
uz: Chegara qalinligi:

en: pixels
uz: piksellar

en: Button text:
uz: Tugma matni:

en: Options
uz: Parametrlar

en: Applications
uz: Dasturlar

en: Favorites
uz: Sevimlilar

en: Main button
uz: Asosiy tugma

en: Plugins
uz: Plaginlar

en: Computer
uz: Kompyuter

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
uz: Ustunlar soni:

en: Icon size:
uz: Nishoncha hajmi:

en: Search command:
uz: Qidiruv buyrug'i:

note: Set 'heading' property for plugin
en: Places
uz: Joylar

en: Show GTK+ Bookmarks
uz: GTK+ Xatcho'plarini Ko'rsatish

en: Height:
uz: Bo'yi:

en: Toggle Default Places:
uz: Standart Joylarni Qaytarish:

en: Home Folder
uz: Uy jildi

en: Network
uz: Tarmoq

en: Desktop
uz: Ish stoli

en: Trash
uz: Chiqindilar qutisi

en: Custom Places:
uz: Moslangan Joylar:

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
uz: Tizim

en: Toggle Default Items:
uz: Standart Narsalarga O'tkazish:

en: Package Manager
uz: Paket Boshqaruvchisi

en: Control Center
uz: Boshqaruv markazi

en: Lock Screen
uz: Ekranni qulflash

en: Log Out
uz: Tizimdan chiqish

en: Quit
uz: Chiqish

en: Edit Place
uz: Joyni Tahrirlash

en: New Place
uz: Yangi Joy

en: Select a folder
uz: Jildni tanlang

en: Keyboard shortcut:
uz: Klaviatura tugmalar birikmasi:

en: Images
uz: Rasmlar

en: Name
uz: Nomi

en: Path
uz: Yo'l

en: Name:
uz: Nomi:

en: Path:
uz: Yo'l:

note: i18n
en: Search:
uz: Qidirish:

en: All applications
uz: Barcha Dasturlar

en: Search Google for %s
uz: Google dan %s ni qidirish

en: Search Wikipedia for %s
uz: Wikipedia dan %s ni qidirish

en: Lookup %s in Dictionary
uz: Lu'gatdan %s ni qidirish

en: Search Computer for %s
uz: Kompyuterdan %s ni Qidirish

note: i18n
en: Add to desktop
uz: Ish stoliga qo'shish

en: Add to panel
uz: Panelga qoʻshish

en: Insert space
uz: Boʻsh joy qo'shish

en: Insert separator
uz: Ajratuvchi qo'shish

en: Launch
uz: Ishga tushirish

en: Remove from favorites
uz: Sevimlilardan olib tashlash

en: Edit properties
uz: Xususiyatlarni tahrirlash

note: i18n
en: Remove
uz: Olib tashlash

en: Show in my favorites
uz: Sevimlilarimda ko'rsatish

en: Delete from menu
uz: Menyudan o'chrish

en: Search Google
uz: Google dan qidirish

en: Search Wikipedia
uz: Wikipedia dan qidirish

en: Lookup Dictionary
uz: Lu'gatdan qidirish

en: Search Computer
uz: Kompyuterdan Qidirish

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.config/mate-menu
uz: Sevimlilarda saqlab bo'lmadi.~/.config/mate-menu ga yozish huquqiga ega ekanligizni tekshiring.

en: All
uz: Barchasi

en: Show all applications
uz: Barcha dasturlarni ko'rsatish

en: Install, remove and upgrade software packages
uz: Dastur paketlarini o'rnatish, olib tashlash va yangilash

en: Configure your system
uz: Tizimni sozlash

en: Use the command line
uz: Buyruq satridan foydalanish

en: Requires password to unlock
uz: Qulfdan chiqarish uchun maxfiy so'z zarur

en: Logout
uz: Chiqish

en: Log out or switch user
uz: Chiqish yoki foydalanuvchini o'zgartirish

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
uz: O'chirish, o'chirib-yoqish, kutish yoki uyqu rejimi

en: Open your personal folder
uz: Shaxsiy jildni ochish

en: Browse bookmarked and local network locations
uz: Xatcho'plangan va mahalliy tarmoq joylashuvlarini ko'rish

en: Browse items placed on the desktop
uz: Ish stoliga qo'yilgan narsalarini koʻrish

en: Browse deleted files
uz: O'chirilgan fayllarni ko'rish

en: Empty trash
uz: Chiqindilar qutisini boʻshatish

note: Set 'heading' property for plugin
en: Recent documents
uz: Yaqindagi hujjatlar

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
uz: Amalni bekor qilish uchun Escape ni yoki yana bir bor ustiga bosing.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
uz: Mavjud tugmalar bog'lanmasini tozalash uchun Backspace ni bosing.
