MATE Desktop Environment - en to wa translation catalogue (21 entries)

en: Preferences
wa: Preferinces

en: About
wa: Åd fwait

en: pixels
wa: picsels

en: Options
wa: Tchuzes

en: Applications
wa: Programes

en: Plugins
wa: Tchoûke-didins

en: Dictionary
wa: Diccionaire

en: Home Folder
wa: Ridant måjhon

en: Network
wa: Rantoele

en: Desktop
wa: Sicribanne

en: Trash
wa: Batch

note: Set 'heading' property for plugin
en: System
wa: Sistinme

en: Terminal
wa: Terminå

en: Lock Screen
wa: Eclawer li waitroûle

en: Images
wa: Imådjes

en: Name
wa: No

en: Path
wa: Tchimin

en: Name:
wa: No:

note: i18n
en: Remove
wa: Oister

en: All
wa: Totafwait

en: Use the command line
wa: Eployî l' roye di comande
