mate-menus 1.25.0 - en to bs translation catalogue (32 entries)

en: Sound & Video
bs: Zvuk i Video

en: Multimedia menu
bs: Multimedijalni meni

en: Collection
bs: Zbirka

en: Programming
bs: Programiranje

en: Tools for software development
bs: Alati za razvoj softvera

en: Education
bs: Obrazovanje

en: Games
bs: Igre

en: Games and amusements
bs: Igre i ostale zabave

en: Graphics
bs: Grafike

en: Graphics applications
bs: Grafičke aplikacije

en: Hardware
bs: Hardver

en: Internet and Network
bs: Internet i Mreža

en: Look and Feel
bs: Izgled i osjećaj

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
bs: Postavke za izgled i ponašanje desktopa

en: Programs for Internet access such as web and email
bs: Programi za pristup Internetu kao što su web i email

en: Office Applications
bs: Office aplikacije

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
bs: Lično

en: Personal settings
bs: Lične postavke

en: Administration
bs: Administracija

en: Change system-wide settings (affects all users)
bs: Promjenite sistemske postavke (utiče na sve korisnike)

en: Preferences
bs: Postavke

en: Personal preferences
bs: Lične postavke

en: System
bs: Sistem

en: System settings
bs: Sistmeske postavke

en: System Tools
bs: Sistemski alati

en: System configuration and monitoring
bs: Sistemna konfiguracija i nagledanje

en: Universal Access
bs: Univerzalni Pristup

en: Universal Access Settings
bs: Postavke Univerzalnog pristupa

en: Applications
bs: Aplikacije

en: Personal preferences and administration settings
bs: Osobne postavke i postavke administracije

en: Other
bs: Ostalo

en: Applications that did not fit in other categories
bs: Aplikacije koje se ne uklapaju u druge kategorije
