mate-menus 1.25.0 - en to cs translation catalogue (37 entries)

en: Sound & Video
cs: Zvuk a video

en: Multimedia menu
cs: Nabídka multimédií

en: Collection
cs: Sbírka

en: The most frequently used shortcuts
cs: Nejčastěji používané zkratky

en: Programming
cs: Programování

en: Tools for software development
cs: Nástroje na vývoj softwaru

en: Education
cs: Vzdělávání

en: Games
cs: Hry

en: Games and amusements
cs: Hry a zábava

en: Graphics
cs: Grafika

en: Graphics applications
cs: Aplikace pro grafiku

en: Settings for several hardware devices
cs: Nastavení různých hardwarových zařízení

en: Internet and Network
cs: Internet a síť

en: Network-related settings
cs: Nastavení související se sítí

en: Look and Feel
cs: Vzhled a chování

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
cs: Nastavení ovládající vzhled a chování pracovního prostředí

en: Programs for Internet access such as web and email
cs: Programy pro přístup k Internetu, například WWW a e-mail

en: Office
cs: Kancelář

en: Office Applications
cs: Kancelářské aplikace

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
cs: Osobní

en: Personal settings
cs: Osobní nastavení

en: Administration
cs: Správa

en: Change system-wide settings (affects all users)
cs: Změnit nastavení pro celý systém (ovlivní všechny uživatele)

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Personal preferences
cs: Osobní volby

en: System
cs: Systém

en: System settings
cs: Systémová nastavení

en: System Tools
cs: Systémové nástroje

en: System configuration and monitoring
cs: Nastavení a sledování systému

en: Universal Access
cs: Zpřístupnění

en: Universal Access Settings
cs: Nastavení zpřístupnění

en: Accessories
cs: Příslušenství

en: Desktop accessories
cs: Příslušenství prostředí pracovní plochy

en: Applications
cs: Aplikace

en: Personal preferences and administration settings
cs: Osobní volby a nastavení správy

en: Other
cs: Ostatní

en: Applications that did not fit in other categories
cs: Aplikace nepatřící do jiných kategorií
