mate-menus 1.25.0 - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Sound & Video
da: Lyd og video

en: Multimedia menu
da: Multimedie-menu

en: Collection
da: Samling

en: The most frequently used shortcuts
da: De oftest anvendte genveje

en: Programming
da: Programmering

en: Tools for software development
da: Værktøj til programudvikling

en: Education
da: Læringsprogrammer

en: Games
da: Spil

en: Games and amusements
da: Spil og underholdning

en: Graphics
da: Grafik

en: Graphics applications
da: Grafikprogrammer

en: Settings for several hardware devices
da: Indstillinger for flere hardware-enheder

en: Internet and Network
da: Internet og netværk

en: Network-related settings
da: Netværksrelaterede indstillinger

en: Look and Feel
da: Udseende og opførsel

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
da: Indstillinger for kontrol af skrivebordets udseende og opførelse

en: Programs for Internet access such as web and email
da: Programmer til internetadgang, såsom web og e-post

en: Office
da: Kontor

en: Office Applications
da: Kontorprogrammer

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
da: Personlig

en: Personal settings
da: Personlige indstillinger

en: Change system-wide settings (affects all users)
da: Ændr systemindstillinger (påvirker alle brugere)

en: Preferences
da: Indstillinger

en: Personal preferences
da: Personlige indstillinger

en: System settings
da: Systemindstillinger

en: System Tools
da: Systemværktøjer

en: System configuration and monitoring
da: Systemkonfiguration og -overvågning

en: Universal Access
da: Universel adgang

en: Universal Access Settings
da: Indstillinger for universel adgang

en: Accessories
da: Tilbehør

en: Desktop accessories
da: Skrivebordstilbehør

en: Applications
da: Programmer

en: Personal preferences and administration settings
da: Personlige indstillinger og administrationskonfiguration

en: Other
da: Andre

en: Applications that did not fit in other categories
da: Programmer som ikke passer i andre katagorier
