mate-menus 1.25.0 - en to ha translation catalogue (24 entries)

en: Sound & Video
ha: Sauti & Bidiyo

en: Multimedia menu
ha: Mazaɓen masilimanta

en: Programming
ha: Yin Shirin Aiki

en: Tools for software development
ha: Kayan aiki na ci-gaban masarrafin kwamfyuta

en: Education
ha: Ilimi

en: Games
ha: Wasanni

en: Games and amusements
ha: Wasanni da kayan da da dariya

en: Graphics
ha: Zane-Zane

en: Graphics applications
ha: Shiryoyin ayukan zane-zane

en: Internet
ha: Intanet

en: Programs for Internet access such as web and email
ha: Shiryoyi na samun hanyar Intanet zuwa wurare kamar yana da e-meli

en: Office
ha: Ofis

en: Office Applications
ha: Shiryoyin Ayukan Ofis

en: Administration
ha: Hukuma

en: Preferences
ha: Fifiko

en: Personal preferences
ha: Fifiko na Kanka

en: System Tools
ha: Kayan Aikin Na'ura

en: System configuration and monitoring
ha: Canza tsari da kulawan na'ura

en: Accessories
ha: Aksesori

en: Desktop accessories
ha: Aksesori na Kwamfyutan Tebur

en: Applications
ha: Shiryoyin Ayuka

en: Personal preferences and administration settings
ha: Kayan daidaita fifkonka da hukumanka

en: Other
ha: Waccan

en: Applications that did not fit in other categories
ha: Shiryoyin Ayuka waɗanda basu dace cikin wasu jinsi ba
