mate-menus 1.25.0 - en to ia translation catalogue (26 entries)

en: Sound & Video
ia: Sono e video

en: Multimedia menu
ia: Menu de multimedio

en: Programming
ia: Programmation

en: Tools for software development
ia: Instrumentos pro disveloppar software

en: Games
ia: Jocos

en: Games and amusements
ia: Jocos e amusamentos

en: Graphics
ia: Graphica

en: Graphics applications
ia: Applicationes graphic

en: Internet and Network
ia: Internet e rete

en: Office
ia: Officio

en: Office Applications
ia: Applicationes de officio

en: Personal settings
ia: Configurationes personal

en: Preferences
ia: Preferentias

en: Personal preferences
ia: Preferentias personal

en: System
ia: Systema

en: System settings
ia: Configurationes de systema

en: System Tools
ia: Instrumentos de systema

en: System configuration and monitoring
ia: Configurar e surveliar le systema

en: Universal Access
ia: Accesso universal

en: Universal Access Settings
ia: Configurationes del accesso universal

en: Accessories
ia: Accessorios

en: Desktop accessories
ia: Accessorios de scriptorio

en: Applications
ia: Applicationes

en: Personal preferences and administration settings
ia: Preferentias personal e configurationes de administration

en: Other
ia: Alteres

en: Applications that did not fit in other categories
ia: Applicationes que non vade ben a altere categorias
