mate-menus 1.25.0 - en to ie translation catalogue (32 entries)

en: Sound & Video
ie: Son e video

en: Multimedia menu
ie: Menu de multimedia

en: The most frequently used shortcuts
ie: Li max frequentmen usat lansatores

en: Programming
ie: Programmation

en: Tools for software development
ie: Instrumentarium por developation de programmas

en: Games
ie: Ludes

en: Games and amusements
ie: Ludes e amusamentes

en: Graphics
ie: Grafica

en: Graphics applications
ie: Applicationes por grafica

en: Settings for several hardware devices
ie: Parametres de quelc aparates de hardware

en: Internet and Network
ie: Internet e Rete

en: Network-related settings
ie: Parametres de Rete

en: Look and Feel
ie: Aspecte

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
ie: Parametres quel controla li aspecte e conduida del ambientie

en: Programs for Internet access such as web and email
ie: Programmas por Internet quam navigatores e letores de postage

en: Office
ie: Oficie

en: Office Applications
ie: Applicationes de oficie

en: Personal settings
ie: Parametres personal

en: Change system-wide settings (affects all users)
ie: Parametres del sistema (quel afecte omni usatores)

en: Preferences
ie: Preferenties

en: Personal preferences
ie: Preferenties personal

en: System
ie: Sistema

en: System settings
ie: Parametres del sistema

en: System Tools
ie: Utensiles del sistema

en: System configuration and monitoring
ie: Configuration e supervision del sistema

en: Universal Access
ie: Accesse universal

en: Universal Access Settings
ie: Parametres de Accesse universal

en: Desktop accessories
ie: Accessories de ambientie

en: Applications
ie: Applicationes

en: Personal preferences and administration settings
ie: Parametres personal e de administration

en: Other
ie: Altri

en: Applications that did not fit in other categories
ie: Applicationes quel ne convene por li altri categories
