mate-menus 1.25.0 - en to kk translation catalogue (39 entries)

en: Sound & Video
kk: Аудио және видео

en: Multimedia menu
kk: Мультимедиа

en: Collection
kk: Жинақ

en: The most frequently used shortcuts
kk: Ең жиі қолданылатын жарлықтар

en: Programming
kk: Бағдарламалау

en: Tools for software development
kk: Бағдарламалауға арналған құралдар

en: Education
kk: Оқыту

en: Games
kk: Ойындар

en: Games and amusements
kk: Ойын-сауық

en: Graphics
kk: Графика

en: Graphics applications
kk: Графикалық қолданбалар

en: Hardware
kk: Құрылғылар

en: Settings for several hardware devices
kk: Құрылғылардың баптаулары

en: Internet and Network
kk: Интернет пен желі

en: Network-related settings
kk: Желілік баптаулар

en: Look and Feel
kk: Сыртқы түрі

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
kk: Жұмыс үстелін көркейтетін баптаулар

en: Internet
kk: Интернет

en: Programs for Internet access such as web and email
kk: Интернетті қолдануға арналған бағдарламалар (пошта, браузер, т.б.)

en: Office
kk: Кеңселік

en: Office Applications
kk: Кеңселік қолданбалар

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
kk: Жеке

en: Personal settings
kk: Жеке баптаулар

en: Administration
kk: Әкімшілік

en: Change system-wide settings (affects all users)
kk: Жүйелік баптауларды өзгерту (барлық пайдаланушылар үшін)

en: Preferences
kk: Баптаулар

en: Personal preferences
kk: Жеке баптаулар

en: System
kk: Жүйе

en: System settings
kk: Жүйелік баптаулар

en: System Tools
kk: Жүйелік саймандар

en: System configuration and monitoring
kk: Жүйені баптау мен бақылау

en: Universal Access
kk: Арнайы мүмкіндіктер

en: Universal Access Settings
kk: Арнайы мүмкіндіктер баптаулары

en: Accessories
kk: Қалыпты

en: Desktop accessories
kk: Қалыпты қолданбалар

en: Applications
kk: Қолданбалар

en: Personal preferences and administration settings
kk: Жеке мен әкімшілік баптаулар

en: Other
kk: Басқалар

en: Applications that did not fit in other categories
kk: Ешқандай санатқа жатпайтын қолданбалар
