mate-menus 1.25.0 - en to ku_IQ translation catalogue (21 entries)

en: Sound & Video
ku_IQ: دەنگ و ڤیدیۆ

en: Programming
ku_IQ: بەرنامەسازی

en: Tools for software development
ku_IQ: ئامرازەکانی گەشەپێدانی نەرمەکاڵا

en: Education
ku_IQ: فێرکردن

en: Games
ku_IQ: یارییەکان

en: Graphics
ku_IQ: گرافیکی

en: Graphics applications
ku_IQ: نەرمەواڵەی گرافیکی

en: Hardware
ku_IQ: ڕەقەکاڵا

en: Internet and Network
ku_IQ: ئینتەرنێت و ڕایەڵە

en: Internet
ku_IQ: ئینتەرنێت

en: Office
ku_IQ: نووسینگە

en: Office Applications
ku_IQ: نەرمەواڵەکانی نووسینگە

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
ku_IQ: کەسی

en: Personal settings
ku_IQ: ڕێکخستنە کەسییەکان

en: Preferences
ku_IQ: هەڵبژاردنەکان

en: Personal preferences
ku_IQ: هەڵبژاردە کەسییەکان

en: System
ku_IQ: سیستەم

en: System settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی سیستەم

en: System Tools
ku_IQ: ئامرازەکانی سیستەم

en: Applications
ku_IQ: نەرمەواڵەکان

en: Other
ku_IQ: هی دیکە
