mate-menus 1.25.0 - en to mai translation catalogue (37 entries)

en: Sound & Video
mai: ध्वनि आ वीडियो

en: Multimedia menu
mai: मल्टीमीडिया मेनू

en: Programming
mai: प्रोग्रामिंग

en: Tools for software development
mai: साफ्टवेयर विकासक लेल अओजार

en: Education
mai: शिक्षा

en: Games
mai: खेल

en: Games and amusements
mai: खेल आ मनोरंजन

en: Graphics
mai: आलेखी

en: Graphics applications
mai: आलेखी अनुप्रयोगसभ

en: Hardware
mai: हार्डवेयर

en: Settings for several hardware devices
mai: कतेक हार्डवेयर युक्तिक लेल सेटिंग

en: Internet and Network
mai: इंटरनेट आ संजाल

en: Network-related settings
mai: संजाल संबंधित सेटिंग

en: Look and Feel
mai: रूप-रंग

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
mai: डेस्कटाप रूपाकार आ व्यवहारक नियंत्रण करैबला सेटिंग

en: Internet
mai: इंटरनेट

en: Programs for Internet access such as web and email
mai: इंटरनेटसँ जुड़बाक लेल वेब आ इमेल जहिना प्रोग्राम

en: Office
mai: कार्यालय

en: Office Applications
mai: कार्यालयक अनुप्रयोग

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
mai: निजी

en: Personal settings
mai: निजी सेटिंग

en: Administration
mai: प्रशासन

en: Change system-wide settings (affects all users)
mai: तंत्र स्तरीय सेटिंग बदलू (सभटा प्रयोक्ता प्रभावित होइछ)

en: Preferences
mai: वरीयतासभ

en: Personal preferences
mai: निज वरीयतासभ

en: System
mai: सिस्टम

en: System settings
mai: तंत्र सेटिंग

en: System Tools
mai: सिस्टम अओजार

en: System configuration and monitoring
mai: सिस्टम बिन्यास आ निरीक्षण

en: Universal Access
mai: सार्वभौमिक पहुँच

en: Universal Access Settings
mai: सार्वभौमिक पहुँच सेटिंग

en: Accessories
mai: संलग्नक

en: Desktop accessories
mai: डेस्कटाप संलग्नकसभ

en: Applications
mai: अनुप्रयोग

en: Personal preferences and administration settings
mai: निज वरीयता आ प्रशासनिक जमावट

en: Other
mai: आन

en: Applications that did not fit in other categories
mai: अनुप्रयोगसभ जे आन श्रेणीमे सटीक नहि छला
