mate-menus 1.25.0 - en to pa translation catalogue (38 entries)

en: Sound & Video
pa: ਸੰਗੀਤ ਅਤੇ ਵੀਡਿਓ

en: Multimedia menu
pa: ਮਲਟੀਮੀਡਿਆ ਮੇਨੂ

en: Collection
pa: ਭੰਡਾਰ

en: Programming
pa: ਪਰੋਗਰਾਮਿੰਗ

en: Tools for software development
pa: ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਦੇ ਡਿਵੈਲਪਮੈਂਟ ਲਈ ਟੂਲ

en: Education
pa: ਸਿੱਖਿਆ

en: Games
pa: ਖੇਡਾਂ

en: Games and amusements
pa: ਖੇਡਾਂ ਅਤੇ ਮਨੋਰੰਜਨ

en: Graphics
pa: ਚਿੱਤਰਕਾਰੀ

en: Graphics applications
pa: ਚਿੱਤਰਕਾਰੀ ਕਾਰਜ

en: Hardware
pa: ਜੰਤਰ

en: Settings for several hardware devices
pa: ਕਈ ਜੰਤਰਾਂ ਲਈ ਸਥਾਪਨ

en: Internet and Network
pa: ਇੰਟਰਨੈੱਟ ਅਤੇ ਨੈੱਟਵਰਕ

en: Network-related settings
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਨਾਲ ਸਬੰਧਤ ਸਥਾਪਨ

en: Look and Feel
pa: ਵੇਖੋ ਅਤੇ ਮਹਿਸੂਸ ਕਰੋ

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਦਿੱਖ ਅਤੇ ਰਵੱਈਆ ਕੰਟਰੋਲ ਕਰਨ ਲਈ ਸਥਾਪਨ

en: Internet
pa: ਇੰਟਰਨੈੱਟ

en: Programs for Internet access such as web and email
pa: ਇੰਟਰਨੈੱਟ ਇਸਤੇਮਾਲ ਕਰਨ ਲਈ ਕਾਰਜ, ਜਿਵੇਂ ਕਿ ਵੈੱਬ ਤੇ ਈ-ਮੇਲ

en: Office
pa: ਦਫ਼ਤਰ

en: Office Applications
pa: ਦਫ਼ਤਰ ਕਾਰਜ

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
pa: ਨਿੱਜੀ

en: Personal settings
pa: ਨਿੱਜੀ ਸੈਟਿੰਗ

en: Administration
pa: ਪਰਸ਼ਾਸਨ

en: Change system-wide settings (affects all users)
pa: ਪੂਰੇ ਸਿਸਟਮ ਲਈ ਸਥਾਪਨ ਬਦਲਾਅ (ਸਭ ਯੂਜ਼ਰਾਂ ਨੂੰ)

en: Preferences
pa: ਮੇਰੀ ਪਸੰਦ

en: Personal preferences
pa: ਨਿੱਜੀ ਪਸੰਦ

en: System
pa: ਸਿਸਟਮ

en: System settings
pa: ਸਿਸਟਮ ਸੈਟਿੰਗ

en: System Tools
pa: ਸਿਸਟਮ ਟੂਲ

en: System configuration and monitoring
pa: ਸਿਸਟਮ ਸੰਰਚਨਾ ਅਤੇ ਨਿਗਰਾਨੀ

en: Universal Access
pa: ਵਿਆਪਕ ਪਹੁੰਚ

en: Universal Access Settings
pa: ਵਿਆਪਕ ਪਹੁੰਚ ਸਥਾਪਨ

en: Accessories
pa: ਸਹਾਇਕ

en: Desktop accessories
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਸਹਾਇਕ

en: Applications
pa: ਕਾਰਜ

en: Personal preferences and administration settings
pa: ਨਿੱਜੀ ਪਸੰਦ ਅਤੇ ਪਰਸ਼ਾਸਨੀ ਸਥਾਪਨ

en: Other
pa: ਹੋਰ

en: Applications that did not fit in other categories
pa: ਕਾਰਜ, ਜੋ ਕਿ ਕਿਸੇ ਵਰਗ ਵਿੱਚ ਨਹੀਂ ਆਉਦੇ।
