mate-menus 1.25.0 - en to ug translation catalogue (38 entries)

en: Sound & Video
ug: ئۈن ۋە سىن

en: Multimedia menu
ug: كۆپ ۋاسىتە تىزىملىك

en: Collection
ug: توپلام

en: Programming
ug: پروگراممىچىلىق

en: Tools for software development
ug: يۇمشاق دېتال ئىجادىيەت قوراللىرى

en: Education
ug: مائارىپ

en: Games
ug: ئويۇنلار

en: Games and amusements
ug: ئويۇن ۋە كۆڭۈل ئېچىش پروگراممىلىرى

en: Graphics
ug: گرافىكلار

en: Graphics applications
ug: گرافىك قوللىنىشچان پروگراممىلىرى

en: Hardware
ug: قاتتىق دېتال

en: Settings for several hardware devices
ug: قاتتىق دېتاللار تەڭشىكى

en: Internet and Network
ug: تۇتاش تور ۋە تور

en: Network-related settings
ug: تورغا مۇناسىۋەتلىك تەڭشەك

en: Look and Feel
ug: كۆرۈنۈش تۇيغۇسى

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
ug: ئۈستەل ئۈستى ئۇسلۇبى ۋە ھەرىكىتىنى كونترول قىلىش تەڭشىكى

en: Internet
ug: تۇتاش تور

en: Programs for Internet access such as web and email
ug: تور ۋە ئېلخەتكە ئوخشاش تۇتاش تور زىيارەت پروگراممىلىرى

en: Office
ug: ئىشخانا

en: Office Applications
ug: ئىشخانا قوللىنىشچان پروگراممىلىرى

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
ug: شەخسىي

en: Personal settings
ug: شەخسىي تەڭشەكلەر

en: Administration
ug: باشقۇر

en: Change system-wide settings (affects all users)
ug: سىستېما تەڭشىكىنى ئۆزگەرت (ھەممە ئىشلەتكۈچىگە تەسىر كۆرسىتىدۇ)

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Personal preferences
ug: شەخسىي مايىللىق

en: System
ug: سىستېما

en: System settings
ug: سىستېما تەڭشەكلىرى

en: System Tools
ug: سىستېما قوراللىرى

en: System configuration and monitoring
ug: سىستېما سەپلەش ۋە كۆزىتىش

en: Universal Access
ug: ھەممىباب زىيارەت

en: Universal Access Settings
ug: ھەممىباب زىيارەت تەڭشىكى

en: Accessories
ug: قوشۇمچە

en: Desktop accessories
ug: ئۈستەل ئۈستى قوشۇمچە دېتاللىرى

en: Applications
ug: قوللىنىشچان پروگراممىلار

en: Personal preferences and administration settings
ug: شەخسىي مايىللىق ۋە باشقۇرۇش تەڭشىكى

en: Other
ug: باشقا

en: Applications that did not fit in other categories
ug: باشقا تۈرلەرگە تەۋە بولمىغان پروگراممىلار
