mate-menus 1.25.0 - en to vi translation catalogue (38 entries)

en: Sound & Video
vi: Âm thanh và Ảnh động

en: Multimedia menu
vi: Trình đơn Đa phương tiện

en: Collection
vi: Tập hợp

en: Programming
vi: Lập trình

en: Tools for software development
vi: Công cụ phát triển phần mềm

en: Education
vi: Giáo dục

en: Games
vi: Trò chơi

en: Games and amusements
vi: Trò chơi và giải trí

en: Graphics
vi: Đồ họa

en: Graphics applications
vi: Ứng dụng đồ họa

en: Hardware
vi: Phần cứng

en: Settings for several hardware devices
vi: Thiết lập cho các thiết bị phần cứng

en: Internet and Network
vi: Internet và mạng

en: Network-related settings
vi: Thiết lập mạng

en: Look and Feel
vi: Sắc thái

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
vi: Thiết lập điều khiển diện mạo và cách ứng xử của hệ thống

en: Internet
vi: Mạng

en: Programs for Internet access such as web and email
vi: Chương trình truy cập Mạng như trình duyệt và trình nhận/gửi thư điện tử

en: Office
vi: Văn phòng

en: Office Applications
vi: Ứng dụng văn phòng

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
vi: Cá nhân

en: Personal settings
vi: Thiết lập cá nhân

en: Administration
vi: Quản lý

en: Change system-wide settings (affects all users)
vi: Thay đổi thiết lập cho toàn hệ thống (cho mọi người dùng)

en: Preferences
vi: Tùy chỉnh

en: Personal preferences
vi: Tùy thích cá nhân

en: System
vi: Hệ thống

en: System settings
vi: Thiết lập hệ thống

en: System Tools
vi: Công cụ hệ thống

en: System configuration and monitoring
vi: Cấu hình và theo dõi hệ thống

en: Universal Access
vi: Truy cập hoàn toàn

en: Universal Access Settings
vi: Thiết lập Truy cập Hoàn toàn

en: Accessories
vi: Bổ trợ

en: Desktop accessories
vi: Bổ trợ môi trường

en: Applications
vi: Ứng dụng

en: Personal preferences and administration settings
vi: Thiết lập quản lý và Tùy thích cá nhân

en: Other
vi: Khác

en: Applications that did not fit in other categories
vi: Chương trình chưa phân loại
