mate-menus 1.26.0 - en to hu translation catalogue (38 entries)

en: Sound & Video
hu: Hang és videó

en: Multimedia menu
hu: Multimédia menü

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: The most frequently used shortcuts
hu: A leggyakrabban használt hivatkozások

en: Programming
hu: Fejlesztés

en: Tools for software development
hu: Szoftverfejlesztési eszközök

en: Education
hu: Oktatás

en: Games
hu: Játékok

en: Games and amusements
hu: Játék és szórakozás

en: Graphics
hu: Grafika

en: Graphics applications
hu: Grafikai alkalmazások

en: Hardware
hu: Hardver

en: Settings for several hardware devices
hu: Különböző hardvereszközök beállításai

en: Internet and Network
hu: Internet és hálózat

en: Network-related settings
hu: Hálózattal kapcsolatos beállítások

en: Look and Feel
hu: Megjelenés

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
hu: Az asztal megjelenését és viselkedését vezérlő beállítások

en: Programs for Internet access such as web and email
hu: Programok az internet használatához (pl. web és e-mail)

en: Office
hu: Iroda

en: Office Applications
hu: Irodai alkalmazások

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
hu: Személyes

en: Personal settings
hu: Személyes beállítások

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Change system-wide settings (affects all users)
hu: Rendszerszintű beállítások módosítása (minden felhasználóra kihat)

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Personal preferences
hu: Személyes beállítások

en: System
hu: Rendszer

en: System settings
hu: Rendszerbeállítások

en: System Tools
hu: Rendszereszközök

en: System configuration and monitoring
hu: Rendszerbeállítás és megfigyelés

en: Universal Access
hu: Akadálymentesítés

en: Universal Access Settings
hu: Akadálymentesítés beállításai

en: Accessories
hu: Kellékek

en: Desktop accessories
hu: Asztali kellékek

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: Personal preferences and administration settings
hu: Személyes és adminisztrációs beállítások

en: Other
hu: Egyéb

en: Applications that did not fit in other categories
hu: Más kategóriákba be nem sorolható alkalmazások
