mate-netbook 1.24.0 - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Show windows from all workspaces.
ar: عرض نوافذ كل مساحات العمل.

en: Window Picker
ar: مُنتقٍ النّوافذ

en: _Preferences
ar: ال_تّفضيلات

en: _About
ar: _عنْ

en: Preferences
ar: تفضيلات

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
ar: قُم بتسجيل الخروج أو تحويل المستخدم أو قفل الشّاشة أو إيقاف تشغيل الحاسوب

en: There was an error executing '%s': %s
ar: حدث خطأ عند تنفيذ '%s' : %s

en: Desktop
ar: سطح المكتب

en: Close window
ar: أغلِق النافذة

en: Close
ar: إغلاق

en: Close current window.
ar: أغلِق النّافذة الحالية

en: Window Task Button
ar: زر نافذة المهام

en: Undecorate windows when maximized
ar: لا تزيّن النوافذ عند التكبير

en: Do not automatically maximize newly opened windows
ar: لا تكبّر تلقائيا النوافذ الجديدة

en: Do not automatically maximize newly opened windows. If undecorate is set, will still undecorate maximized windows.
ar: لا تكبّر تلقائيا النوافذ الجديدة. في حال اختيار عدم الزخرفة، لن تُزخرف النوافذ المكبّرة.
