mate-netbook 1.24.0 - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Show windows from all workspaces.
cy: Dangos ffenestri o bob gweithfan.

en: Window Picker
cy: Dewisydd ffenestri

en: _Preferences
cy: _Hoffterau

en: _About
cy: _Ynghylch

en: Preferences
cy: Hoffterau

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
cy: Allgofnodi, newid defnyddiwr, cloi'r sgrin neu ddiffodd y cyfrifiadur

en: There was an error executing '%s': %s
cy: Roedd gwall wrth weithredu '%s': %s

en: Desktop
cy: Bwrdd gwaith

en: Close window
cy: Cau'r ffenestr

en: Close
cy: Cau

en: Close current window.
cy: Cau'r ffenestr gyfredol.

en: Do not automatically maximize newly opened windows
cy: Peidio ag uchafu ffenestri newydd yn awtomatig
