mate-netbook 1.24.0 - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Show all windows
da: Vis alle vinduer

en: Show windows from all workspaces.
da: Vis vinduer fra alle arbejdsområder.

en: Show desktop title and logout button
da: Vis skrivebordstitel og log ud-knap

en: Show a title for the desktop when no window is selected, and append a logout button.
da: Vis en titel for skrivebordet når et vindue er valgt og tilføj en log ud-knap.

en: Bold windows title
da: Fed vinduestitel

en: Show windows title with a bold face.
da: Vis vinduestitler med en fed skrifttype.

en: Window Picker Applet Factory
da: Panelprogramfabrik for vinduesvælger

en: Window Picker
da: Vinduesvælger

en: _Preferences
da: _Præferencer

en: _About
da: _Om

en: Copyright © 2008 Canonical Ltd
    Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
da: Ophavsret 2008 Canonical Ltd
    Ophavsret 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Ophavsret 2015-2021 MATE-udviklerne

en: Preferences
da: Præferencer

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
da: Log af, skift bruger, lås skærmen, eller sluk computeren

en: There was an error executing '%s': %s
da: Der opstod en fejl ved kørsel af »%s«: %s

en: Desktop
da: Skrivebord

en: Close window
da: Luk vinduet

en: Close
da: Luk

en: Close current window.
da: Luk aktuelt vindue.

en: Window Task Button
da: Knap for vinduesopgave

en: A list of exclusion strings which apply to the window class.
da: En liste over ekskluderede strenge som gælder for vinduesklassen.

en: A list of exclusion strings which apply to the window class
da: En liste over ekskluderede strenge som gælder for vinduesklassen

en: A binding
da: En genvej

en: Undecorate windows when maximized
da: Fjern dekoration fra maksimerede vinduer

en: Do not automatically maximize newly opened windows
da: Maksimer ikke automatisk nyåbnede vinduer

en: Do not automatically maximize newly opened windows. If undecorate is set, will still undecorate maximized windows.
da: Maksimer ikke automatisk nyligt åbnede vinduer. Hvis undecorate er angivet, så fjernes dekoration stadig på maksimerede vinduer.
