mate-netbook 1.24.0 - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: _Preferences
fa: _ترجیحات

en: _About
fa: _درباره

en: Preferences
fa: تنظیمات

en: There was an error executing '%s': %s
fa: در اجرای «%s» خطایی پیش آمد: %s

en: Desktop
fa: میزکار

en: Close window
fa: بستن پنجره
