mate-netbook 1.24.0 - en to fur translation catalogue (5 entries)

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _About
fur: Informazions

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Desktop
fur: Scritori

en: Close window
fur: Siere il barcon
