mate-netbook 1.24.0 - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Window Picker
hi: विंडो वरक

en: _Preferences
hi: वरीयताएँ (_P)

en: _About
hi: परिचय (_A)

en: Preferences
hi: वरीयताएँ

en: There was an error executing '%s': %s
hi: कार्य निष्पादन में त्रुटि आई '%s': %s

en: Desktop
hi: डेस्कटॉप

en: Close window
hi: विंडो बंद करें

en: Close
hi: बंद करें

en: Close current window.
hi: मौजूदा विंडो को बंद करें

en: Window Task Button
hi: विंडो कार्य बटन
